Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
18,50 zł brutto
17,13 zł netto (VAT 8%)

Ibum Express 400mg 24 kapsułki

Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 24 kapsułki
Typ produktu: Lek OTC

Lek Ibum Express zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazany przy bólach różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym natężeniu: bóle głowy( migrena), bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów przy urazach, bóle menstruacyjne, nerwobóle i bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz  w stanach gorączkowych różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: dawka początkowa to 1 kapsułka (400 mg). W razie potrzeby 1 kapsułka co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (3 kapsułki) na dobę w dawkach podzielonych.

Skład:  

Ibuprofen 400 mg, makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy (E 131).

Przeciwskazania:

Jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik leku; u pacjentów z czynną lub nawracającą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) u pacjentów, u których w trakcie terapii lekami z grupy NLPZ występowały jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, duszności lub astmy oskrzelowej; w przypadku przyjmowania innych leków z grupy NLPZ; jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca; jeśli u pacjenta występuje krwawienie w mózgu lub inne krwawienie; jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna lub zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu; u pacjentów odwodnionych; w ostatnich 3 miesiącach ciąży

Działania niepożądane

Zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia, zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie choroby Crohna (zapalna choroba jelit), bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka, które mogą krwawić lub pękać, owrzodzenie jamy ustnej i/lub obrzęk i podrażnienie ust, reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy, szumy uszne, zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit, ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęcherze, które mogą się łuszczyć i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona, w wyjątkowych przypadkach wystąpiły ciężkie zakażenia skóry w trakcie ospy (ospa wietrzna), zmniejszone oddawanie moczu oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny), uszkodzenia nerek lub zwiększenie stężenia mocznika we krwi, problemy dotyczące wytwarzania krwinek, reakcje psychotyczne i depresja, pogorszenie stanu zapalnego z powodu zakażenia, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby, bardzo rzadko podczas stosowania ibuprofenu obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych wraz ze sztywnością karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączkę lub zaburzenia świadomości.

Pytania i odpowiedzi:

Co to jest Ibum Express?

Ibum Express to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny zawierający 400 mg ibuprofenu w miękkiej kapsułce. Szybko i skutecznie łagodzi ostry ból, taki jak ból głowy, ból zębów czy bóle mięśniowe.

Jak działa Ibum Express?

Ibuprofen zawarty w Ibum Express działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, szybko uśmierzając ból. Podwójna dawka 400 mg zapewnia silniejsze działanie w porównaniu do standardowych tabletek z ibuprofenem.

Kiedy można stosować Ibum Express?

Ibum Express można stosować w leczeniu bólów głowy, bólów zębów, bólów mięśniowych i stawowych oraz gorączki. Lek jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Czy Ibum Express ma działania niepożądane?

Podobnie jak inne leki z grupy NLPZ, Ibum Express może powodować działania niepożądane, takie jak bóle żołądka, zgaga czy nudności. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Czy Ibum Express można stosować z innymi lekami?

Przed zastosowaniem Ibum Express należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, suplementach diety i używkach, ponieważ ibuprofen może wchodzić w interakcje z innymi substancjami.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Halset 1,5mg 24 tabletki do ssania

Halset to produkt leczniczy o działaniu odkażającym w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła do stosowania w przypadku zakażeń bakteryjnych i niektórych grzybiczych. Smak miętowy.
12,90 zł

Alcep syrop 125g

Alcep syrop - naturalny syrop roślinny z wyciągu bulw cebuli. Stosowany w łagodnych infekcjach dróg oddechowych, przy przeziębieniu z towarzyszące z katarem i kaszlem. Syrop działa przeciwbakteryjnie, wykrztuśnie oraz łagodzący objawy astmatyczne.
11,50 zł

Dulcosoft Junior 100 ml

DulcoSoft Junior to wyrób medyczny dla dzieci w formie roztworu doustnego. Produkt polecany jest do stosowania w przypadku uporczywych zaparć. Preparat działa łagodnie, pomaga zmiękczyć masy kałowe i zwiększyć ich objętość, a tym samym ułatwić wypróżnienie. Wygodna forma opakowania w postaci gotowego roztworu pozwala na łatwe przygotowanie środka, niezależnie od okoliczności. Co więcej, dzięki neutralnemu smakowi roztwór nadaje się do połączenia z ulubionym napojem dziecka.
26,90 zł

Nasic aerozol do nosa (0,1mg+5mg) 10ml

Nasic w postaci aerozol do nosa do stosowania w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji.
21,00 zł