Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
34,90 zł brutto
32,31 zł netto (VAT 8%)

Ibum 200mg 60 kapsułek

Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 60 kapsułek
Typ produktu: Lek OTC

Lek Ibum zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazaniem do stosowania leku Ibum są: bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśni, bóle po urazach, nerwobóle; bolesne miesiączkowanie; stany gorączkowe.

Dawkowanie: 

Podanie doustne. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat - dawka początkowa 200 mg do 400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (6 kapsułek) na dobę.

Skład:

Ibuprofen 200 mg, makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Przeciwskazania:

Nie należy stosować leku Ibum: u pacjentów z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); u pacjentów z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ; u pacjentów u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi wystepowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; u pacjentów przyjmujacych jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); u pacjentów ze skazą krwotoczną. Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży. 

Działania niepożądane:

Ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd, biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych, smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia - niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów). Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

Pytania i odpowiedzi:

Co to jest IBUM 200mg?

IBUM 200mg to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny zawierający 200 mg ibuprofenu w postaci miękkiej kapsułki. Jest to pierwszy taki lek dostępny bez recepty na rynku. Pomaga on w walce z bólami różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takimi jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle oraz bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie.

Jakie są wskazania do stosowania IBUM 200mg?

IBUM 200mg jest wskazany do leczenia bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym bólów głowy (w tym także migreny), bólów zębów, bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, bólów po urazach, nerwobólów, a także bólów towarzyszących przeziębieniu i grypie. Lek może być również stosowany w leczeniu bolesnych miesiączek oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania IBUM 200mg?

Przeciwwskazania do stosowania IBUM 200mg obejmują nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, czynną lub nawracającą chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforację lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ, ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką niewydolność serca (klasa IV wg NYHA), a także przypadki, gdy w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały pokrzywki, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa.

Czy IBUM 200mg może być stosowany u dzieci?

IBUM 200mg jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłych.

Czy IBUM 200mg może być stosowany w ciąży i w okresie karmienia piersią

Stosowanie IBUM 200mg w ciąży i w okresie karmienia piersią nie jest zalecane, ponieważ ibuprofen, substancja czynna leku, może mieć niekorzystny wpływ na płód i noworodka. W razie konieczności zastosowania leku w tym okresie, należy skonsultować się z lekarzem.

Czy IBUM 200mg może być stosowany jednocześnie z innymi lekami?

Stosowanie IBUM 200mg jednocześnie z innymi lekami, szczególnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, kortykosteroidami, lekami przeciwzakrzepowymi, lekami przeciwpłytkowymi, selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny lub litem, wymaga zachowania ostrożności i konsultacji z lekarzem, ponieważ może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Skinsept Mucosa 500 ml

Preparat jest przeznaczony do odkażania błon śluzowych oraz graniczącej z nimi skóry przed: operacjami, zabiegami ginekologicznymi i położniczymi, cewnikowaniem pęcherza moczowego, zabiegami przezcewkowymi.
33,90 zł

Ibum Express 400 mg 36 kapsułek

Lek Ibum Express zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
24,90 zł

Sedes fix 1 g 30 torebek

Fix Senes to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania w saszetkach do krótkotrwałego stosowania przy zaparciach.
8,90 zł

Vigantoletten 1000 30 tabletek

Vigantoletten 1000 to produkt leczniczy zawierający witaminę D - cholekalcyferol, który wskazany jest m.in. w stanach niedoboru tej witaminy, jak również w krzywicy i osteomalacji.
9,90 zł