Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
7,50 zł brutto
6,94 zł netto (VAT 8%)

Paracetamol, Biofarm, 500 mg, 20 tabletek

Substancja czynna: Paracetamolum
Opakowanie: 20 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Paracetamol Biofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. 

Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i natężenia, jak: migreny, nerwobóle, menstruacyjne, zębów czy związane z grypą lub przeziębieniem. Lek stosuje się także w celu zmniejszenia gorączki, towarzyszącej np. przeziębieniu lub grypie.

Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol działa mniej drażniąco na żołądek niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy). 

Dawkowanie:

Lek stosuje się doustnie. Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością płynu (najlepiej przegotowanej wody). Tabletki można dzielić na dwie równe dawki. Bez porozumienia z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni.

Dorośli i młodzież od 12 lat - jednorazowo stosuje się 1 lub 2 tabletki (od 500 mg do 1000mg paracetamolu), w razie konieczności po co najmniej 4 godzinach można przyjąć ponownie 1 albo 2 tabletki od 2 do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek (4 000 mg paracetamolu).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat - od 1/2 do 1 tabletki z zachowaniem większych odstępów czasowych.

Skład:

Paracetamol 500mg, skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian. 

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Paracetamol Biofarm u osób uczulonych na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby, nerek; u osób z chorobą alkoholową. Podczas stosowania leku Paracetamol Biofarm nie należy pić alkoholu.

Paracetamol Biofarm może wchodzić w interakcje z: inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitory MAO), również w przeciągu 14 dni od zaprzestania ich stosowania, metoklopramidem i domperydonem, kolestyraminą - może osłabiać działanie, leki nasenne, przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), ryfampicyna (antybiotyk), izoniazyd (stosowany w leczeniu gruźlicy), probenecydem, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, salicymidem, innymi lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi (np. kwasem acetylosalicylowym), kofeiną - zwiększa działanie, zydowudyną.

Działania niepożądane:

Złe samopoczucie, niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi), zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, reakcje nadwrażliwości – ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia, zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi lub białych krwinek). Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem. Są to objawy reakcji nadwrażliwości (ciężkiego uczulenia) na lek.

Uwaga

Paracetamol Biofarm może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie kwasu moczowego i stężenia glukozy we krwi.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Axoprofen Forte 400 mg, 20 tabletek

Lek Axoprofen Forte zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki.
8,90 zł

Apicold spray do jamy ustnej 20 ml

Apicold to spray do jamy ustnej z propolisem, który łagodzi podrażnienie i objawy zapalenia gardła.
16,90 zł

Woda utleniona 3% płyn 100 g Hasco

Woda utleniona to lek odkażający, stosowany do przemywania ran powierzchniowych, a także w chorobach przyzębia i płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.
2,50 zł

VICKS Vaporub maść 50 g

Vicks VapoRub to lek w postaci maści, stosowany przy objawach podrażnień oraz stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła. Maść zawiera substancje łagodzące dolegliwości górnych dróg oddechowych w katarze.
24,50 zł