Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
58,00 zł brutto
53,70 zł netto (VAT 8%)

Aspirin 500 mg 100 tabletek Delfarma

Producent: BAYER SP. Z O.O.
Substancja czynna: Acidum acetylsalicylicum
Skład: Acidum acetylsalicylicum
Opakowanie: 100 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Aspirin to produkt leczniczy w formie tabletek, charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym.  Lek Aspirin wskazany jest do stosowania w: bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu, gorączce.

Sposób użycia: Dorośli - doustnie jednorazowo 1 do 2 tabletek. W razie konieczności, dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 8 tabletek. Młodzież w wieku powyżej 12 lat - Produkt może być stosowany u młodzieży powyżej 12 r. życia wyłącznie na zlecenie lekarza. Doustnie jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach, z dużą ilością płynu. Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Skład: Kwas acetylosalicylowy 500 mg, celuloza, skrobia kukurydziana.

Przeciwskazania: Nie stosować leku Aspirin: jeśli  pacjent ma uczulenie na substancję czynną; kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna; jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek; jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży; u dzieci poniżej 12 roku życia.  Lek Aspirin może wchodzić w interakcje z: metotreksatem, lekami przeciwzakrzepowymi, leków trombolitycznymi i hamujących agregację płytek krwi, kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, alkoholem, digoksyną, lekami przeciwcukrzycowymi, kwasem walproinowym, niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi, lekami stosowanymi w leczeniu dny moczanowej, lekami moczopędnymi, niektórymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Działania niepożądane: Bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa jest dawka); choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja, zawroty głowy i szumy uszne, zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia, wylwe kri do mózgu, zaburzenia czynności nerek i  ciężka niewydolność nerek, reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych takie jak: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny, astma oskrzelowa.

Znaczniki produktu