Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
38,90 zł brutto
36,02 zł netto (VAT 8%)

Aspirin C 20 tabletek musujących (import)

Substancja czynna: Acidum acetylsalic. Acidum ascorb.
Opakowanie: 20 tabletek
Typ produktu: Lek OTC

Aspirin C działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo dzięki zawartości substancji czynnych leku: kwasowi acetylosalicylowemu i witaminie C.

Aspirin C wskazane podczas infekcji takich jak grypa czy przeziębienie, zawarty kwas acetylosalicylowy obniża gorączkę, łagodzi ból ale również hamuje procesy zapalne leżace u źródeł wielu dolegliwości a witamina C działa na naszą odporność, wzmacniając ją.

Aspirin C szybko obniża gorączkę, skutecznie likwiduje ból dodatkowo zawiera wit. C. Aspirin C jest w formie tabletek musujących, przez co działa szybko. Aspirin C zalecany również do objawowego  leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe).

Dawkowanie: 

Dorośli - 1-2 tabletek co 4-8 h; maksymalnie 8 tabletek dziennie. Dzieci od 10 roku życia na zlecenie lekarza - 1 tabletka maksymalnie do 3 razy dziennie. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody, przyjmować po posiłkach. 

Skład:

Kwasu acetylosalicylowego 400 mg, witamina C 240 mg, sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne salicylany. Skaza krwotoczna. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Napady astmy oskrzelowej w wywiadzie wywołane podaniem salicylanów lub substancji czynnej o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ. Równoczesne leczenie metotreksatem w dawce ≥ 15 mg na tydzień. III trymestr ciąży. Dzieci do ukończenia 12 rż. (ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a).

Działania niepożądane:

Ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy (w tym perforacja), zawroty głowy i szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, odczyny skórne, reakcje anafilaktyczne, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy), zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego, trombocytopenia, zaburzenia czynności wątroby, hipoglikemia, reakcje skórne o szczególnie ciężkim przebiegu, po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego - martwica brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek. Długotrwałe przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas dalszego stosowania preparatu. Kwas acetylosalicylowy powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy; ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa.

Pytania i odpowiedzi:

Co to jest Aspirin C 20 tabletek musujących?

Aspirin C 20 tabletek musujących to lek na ból, gorączkę i przeziębienie, zawierający kwas acetylosalicylowy i witaminę C.

Jak działa Aspirin C 20 tabletek musujących?

Aspirin C 20 tabletek musujących działa poprzez hamowanie produkcji prostaglandyn i wzmacnianie systemu odpornościowego organizmu.

W jakim wieku można stosować Aspirin C 20 tabletek musujących?

Aspirin C 20 tabletek musujących można stosować dorośliom i młodzieży od 12 roku życia.

Jak stosować Aspirin C 20 tabletek musujących?

Zalecane dawkowanie Aspirin C 20 tabletek musujących: 1 tabletka dla dorośli i młodzieży powyżej 16 roku życia, 1–2 tabletki dla dorośli i młodzieży od 12 do 15 roku życia, 1 tabletka dla osób starszych powyżej 65 roku życia.

Czy można stosować Aspirn 20 tabletek musująych w okresie ciąży?

Aspirin C 20 tabletek musujących jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, ponieważ może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka. Nie należy go stosować również u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży. Zawsze przed zastosowaniem leku w ciąży należy skonsultować się z lekarzem.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Aspirin 500 mg 100 tabletek (delfarma)

Aspirin to produkt leczniczy w formie tabletek, charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Lek Aspirin wskazany jest do stosowania w: bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu, gorączce.
57,90 zł

Bodymax Immuno 60 tabletek

Bodymax Immuno - suplement diety zawierający w swoim składzie połączenie witamin, minerałów i 7 cennych składników roślinnych. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 11 roku życia.
24,90 zł