Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
3,70 zł brutto
3,43 zł netto (VAT 8%)

Etopiryna 10 tabl.

Opakowanie: 10 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy, paracetamol oraz kofeina. Kwas acetylosalicylowy i paracetamol działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a zawarta kofeina nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu.

Etopiryna wskazana jest w leczeniu bólu głowy o umiarkowanym nasileniu i bólach zapalnego pochodzenia.

Sposób użycia: Stosowanie u dorosłych i dzieci powyżej 16 lat Od 1 do 2 tabletek jednorazowo lub w razie potrzeby tę samą dawkę co 8 godzin.Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Skład: Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 300 mg, etenzamid (Ethenzamidum) 100mg, kofeina (Coffeinum) 50 mg, skrobia ziemniaczana i laktoza jednowodna.

Przeciwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6). Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy występuje u 0,3% populacji, w tym u 20% chorych na astmę oskrzelową lub przewlekłą pokrzywkę. Objawy nadwrażliwości: pokrzywka, a nawet wstrząs mogą wystąpić w ciągu 3 godzin od chwili przyjęcia kwasu acetylosalicylowego. Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przebiegające z objawami takimi jak: skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, pokrzywka, wstrząs. Jeśli pacjent ma astmę oskrzelową, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączkę sienną lub obrzęk błony śluzowej nosa, gdyż pacjenci z tymi schorzeniami mogą reagować na niesteroidowe leki przeciwzapalne napadami astmy, ograniczonym obrzękiem skóry i błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywką częściej niż inni pacjenci. Jeśli pacjent ma czynną chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego (może dojść do wystąpienia krwawienia z przewodu 2 pokarmowego lub uczynnienia choroby wrzodowej). Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jeśli pacjent ma zaburzenia rytmu serca. Jeśli pacjent cierpi na bezsenność. Jeśli pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia, małopłytkowość) oraz gdy pacjent jest leczony jednocześnie środkami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny, heparyna). Jeśli pacjent ma niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (rzadka choroba dziedziczna). Jeśli pacjent jednocześnie otrzymuje metotreksat w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych, ze względu na szkodliwy wpływ na szpik kostny. U dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat, zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a, rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu. W okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie leku Etopiryna tabletki od bólu głowy jest przeciwwskazane z: lekami przeciwzakrzepowymi (heparyna, pochodne kumaryny), metotreksatem.

Działania niepożądane: Po zastosowaniu leku mogą wystąpić nastęoujące działania niepożądane: zaburzenia żołądka i jelit: niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienie z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych np. tkliwość i powiększenie wątroby, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy krwi, fosfatazy oraz stężenia bilirubiny; zaburzenia układu nerwowego: szumy uszne, zaburzenia słuchu, zawroty głowy; zaburzenia nerek i dróg moczowych; zaburzenia serca; nadciśnienie; zaburzenia krwi i układu chłonnego np. małopłytkowość, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia i wydłużenie czasu protrombinowego; zaburzenia układu immunologicznego np. wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli.

 

Znaczniki produktu