Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
27,90 zł brutto
25,83 zł netto (VAT 8%)

Ibum Forte 200mg/5ml 100g MALINA

Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 100 g
Typ produktu: Lek OTC

Ibum Forte to produkt leczniczy w postaci syropu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Smak malinowy. 

Lek Ibum Forte jest przeznaczony do krótkotwałego leczenia objawowego: gorączka różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego oraz bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego.

Dawkowanie: 

Wiek dziecka (masa ciała dziecka) Dawka jednorazowa Maksymalna dawka dobowa
3-6 miesięcy (5-7,6 kg) 1,25 mg 3 razy po 1,25 ml = 150 mg
6-12 miesięcy (7,7-9 kg) 1,25 mg (50 mg)

3-4 razy po 1,25 ml = 150 - 200 mg

1-3 lat (10-15 kg) 2,5 ml (100 mg) 3 razy po 2,5 ml = 300 mg
4-6 lat (16-20 kg) 3,75 ml (150 mg) 3 razy po 3,75 ml = 450 mg
7-9 lat (21-29 kg) 5 mg (200 mg) 3 razy po 5 ml = 600 mg
10-12 lat (30-40 kg) 7,5 mg (300 mg) 3 razy po 7,5 ml = 900 mg
powyżej 40 kg 7,5-10 ml (300-400 mg) 3-4 razy po 7,5 ml = 900-1200 mg

Skład: Ibuprofen 200 mg/5ml, maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat bananowy, woda oczyszczona.

Przeciwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; u pacjentów z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ; u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, duszności lub astmy oskrzelowej; jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca; jeśli występuje krwawienie w mózgu lub inne krwawienie; jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna lub zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu; jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów.

Działania niepożądane: Zgaga, bóle brzuca, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia, zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie choroby Crohna (zapalna choroba jelit), bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmędzenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka, które mogą krwawić lub pękać, owrzodzenie jamy ustnej lub obrzęk i podrażnienie ust, reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy, szumy uszne; zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit; ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęchrze; zmniejszone oddawanie moczu niż zwykle; problemy dotyczące wytwarzania krwinek; reakcje psychotyczne i depresja; zaburzenie czynności wątroby lub zapalenie wątroby; reakcje skórne

Uwagi:  U niemowląt poniżej 6 miesiąca życia lek można podawać tylko po konsultacji z lekarzem. U odwodnionych dzieci i młodzieży istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek.

 

 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Paracetamol Hasco syrop truskawkowy 120 mg/5ml 150 g

Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci.
15,90 zł

Ibum Forte 200mg/5ml 100g BANAN

Ibum Forte to produkt leczniczy w postaci syropu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Smak bananowy.
27,90 zł

APAP 500 mg 24 tabletki

Apap to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który jako substancję czynną zawiera paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia, zarówno głowy, zębów, mięśni jak i menstruacyjnych, kostno-stawowych czy nerwobólach. Apap można stosować przeciwko gorączce, np. towarzyszącej przeziębieniu lub grypie. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
16,90 zł

Apap Extra 24 tabletki

Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę, która wzmacnia jego działanie przeciwbólowe. Apap Extra może być stosowany przy łagodnych bólach różnego pochodzenia, jak np. migrena, nerwobóle, oraz podczas objawów przeziębienia i grypy.
20,90 zł