Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
8,90 zł brutto
8,24 zł netto (VAT 8%)

Axoprofen Forte 400 mg, 20 tabletek

Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 20 tabletek
Typ produktu: Lek OTC

Lek Axoprofen Forte zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki.

Lek Axoprofen Forte stosuje się w następujących przypadkach: gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego) oraz bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych, bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle na skutek ząbkowania, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle głowy (włącznie z migreną, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.  Pacjenci dorośli i młodzież o masie ciała od 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej) połowa tabletki 400 mg (to jest 200 mg) lub jedna cała tabletka (400 mg) podawane w dawce pojedynczej. Jeśli konieczne, można przyjąć dodatkowe dawki, tj. połowę tabletki lub jedną całą. Odpowiednią przerwę pomiędzy kolejnymi dawkami ustala się w zależności od objawów oraz z uwzględnieniem maksymalnej dawki dobowej. Odstęp ten nie powinien być krótszy niż 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu 24 godzin.

Skład: 

Ibuprofenu 400 mg, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia elowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), talk, glikol propylenowy.

Przeciwskazania:

Jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli u pacjenta wystąpiła kiedykolwiek reakcja nadwrażliwości po przyjęciu ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ), taka jak: skurcz oskrzeli (zaciśnięcie mięśni w płucach powodujące duszność), astma, katar, swędzący nos i stan zapalny nosa z kichaniem, pokrzywka (swędząca wysypka) lub obrzęk naczynioruchowy (obrzęk pod skórą). Jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia wytwarzania niektórych składników krwi. Jeśli u pacjenta występuje lub występowała nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (wrzody trawienne) lub krwawienie (co najmniej dwa różne epizody potwierdzonych owrzodzeń lub krwawień). Jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jeśli u pacjenta występuje krwawienie do mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne aktywne krwawienie. Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jeśli pacjent jest poważnie odwodniony (np. z powodu wymiotów, biegunki lub niewystarczającego przyjmowania płynów). Jeśli pacjentka jest w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:

Objawy dotyczące przewodu pokarmowego, takie jak: zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia, niestrawność oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, nadmierne pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka, szumy uszne, utrata słuchu, uszkodzenia tkanki nerek, zaburzenia w tworzeniu się krwinek, hipoglikemia, hiponatremia, kołatanie serca (palpitacje), niewydolność serca, zawał serca, nadciśnienie tętnicze, zapalenie naczyń, zapalenie przełyku lub zapalenie trzustki, powstawanie przeponopodobnych zwężeń w jelicie, reakcje psychotyczne, omamy, zakłopotanie, depresja, niepokój, astma, katar, nieprawidłowa czynność nerek, uczucie mrowienia i kłucia (parestezje) i zapalenie nerwu wzrokowego. 

Pytania i odpowiedzi:

Do czego Axoprofen Forte 400 mg jest używany?

Axoprofen Forte 400 mg jest lekiem przeciwbólowym i przecizapalnym, zawierającym ibuprofen.

Dla kogo Axoprofen Forte 400 mg jest przeznaczony?

Axoprofen Forte 400 mg jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Jakie bóle można leczyć Axoprofen Forte 400 mg?

Axoprofen Forte 400 mg jest stosowany w przypadkach bóli różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanym, takich jak bóle głowy, gardła i mięśni, bóle mięśni, stawów i inne.

Jakie jest dawkowanie Axoprofen Forte 400 mg?

Dawkowanie leku Axoprofen Forte 400 mg (ibuprofenu) dla dorosłych i młodzieży o masie ciała powyżej 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej) to 200 mg lub 400 mg ibuprofenu. Jeśli konieczne, można przyjąć dodatkowo 200 mg lub 400 mg. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami należy ustalić w zależności od obserwowanych objawów, jednak nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200 mg w ciągu 24 godzin. Produkt leczniczy należy przyjmować, popijając szklanką wody. Aby uniknąć podrażnienia żołądka lub gardła, tabletek nie należy kruszyć, żuć ani ssać. Zaleca się, aby pacjenci z wrażliwym żołądkiem przyjmowali lek w trakcie posiłków.

Czy można stosować Axoprofen Forte 400 mg w okresie ciąży?

Nie wolno stosować leku Axoprofen Forte w ostatnim trymestrze ciąży. Od 20 tygodnia ciąży, lek Axoprofen Forte może skutkować zaburzeniami czynności nerek u nienarodzonego dziecka, jeśli jest przyjmowany dłużej niż kilka dni. Zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego leku w okresie ciąży, aby uzyskać odpowiednie porady medyczne.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Pantoprazol Teva 20mg 14 tabletek

Pantoprazol Teva to produkt leczniczy do krótkotrwałego stosowania w objawach refluksu - chorobie refluksowej przełyku np. zgaga, kwaśne odbijanie z kwaśnym posmakiem w ustach. Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych.
9,90 zł

Pyralgina 500mg, 50 tabletek

Lek Pyralgina należy do nieopioidowych leków przeciwbólowych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dodatkowo działa rozkurczowo na mięśnie gładkie.
44,90 zł

Gardimax Medica Spray do jamy ustnej

Aerozol Gardimax medica to lek łagodzący ból w stanie zapalnym lub podrażnieniu gardła i jamy ustnej. Lek zawiera 2 substancje czynne i działa dwukierunkowo. Jedna z nich miejscowo znieczula, natomiast druga odkaża. Gardimax medica można stosować u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2,5 roku.
27,90 zł

Paracetamol, Biofarm, 500 mg, 20 tabletek

Paracetamol Biofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i natężenia, jak: migreny, nerwobóle, menstruacyjne, zębów czy związane z grypą lub przeziębieniem. Produkt zawiera paracetamol i nie podrażnia żołądka.
7,50 zł