Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
3,90 zł brutto
3,61 zł netto (VAT 8%)

Paracetamol Hasco 250 mg 10 czopków

Substancja czynna: Paracetamolum
Skład: Paracetamolum, tłuszcz stały.
Opakowanie: 10 czop.

Paracetamol  125 mg Hasco 10 czopków 

Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin.

Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe, w przebiegu przeziębienia, grypy, w zapaleniu ucha, w bólach kostno-stawowych, przy stłuczeniach, bólach głowy i zęba. 

Czopki Paracetamol HASCO stosuje się doodbytniczo.

U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo.

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g.

Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni. U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej.

Dawki jednorazowe:

3 miesiące – 1 rok - 80 mg

2–3 lata- 125 mg

4–6 lat - 125 mg do 250 mg

3/4 7–8 lat - 250 mg

9–10 lat - 250 mg do 500 mg

11–12 lat - 500 mg

W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie więcej niż 4 razy na dobę. U dzieci nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. U dzieci w wieku poniżej 2 lat lek należy stosować tylko z przepisu lekarza.

Znaczniki produktu