Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
12,90 zł brutto
14,35 zł netto (VAT 8%)

Ibum 125 mg 10 czopków dla dzieci

Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 10 czop.

Ibum 125 mg 10 czopków.

Substancją czynną leku jest ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.

Lek bez recepty, wskazany przy gorączce, różnego pochodzenia np. w przebiegu odczynu poszczepiennego, ząbkowaniu, grypie oraz przeziębieniu. 

Stosowany również przy dolegliwościach bólowych, o słabym i umiarkowanym nasileniu. Wskazany przy bólu mięśni np. w przebiegu chorób wirusowych, bólu głowy, bólu zębów, bóle uszu, przy bólach pooperacyjnych, przy ząbkowaniu, bólach po stłuczeniach, złamaniach.

 

Stosowanie u dzieci IBUM dla dzieci, 125 mg, czopki, nie należy stosować u dzieci o masie ciała poniżej 12,5 kg, gdyż dla tych dzieci przeznaczony jest produkt leczniczy IBUM dla dzieci, 60 mg, czopki.

Maksymalna dobowa dawka ibuprofenu wynosi od 20 do 30 mg/kg masy ciała podawana w 3 do 4 pojedynczych dawkach według poniższego schematu: Dzieci o masie ciała od 12,5 kg do 17 kg (od 2 do 4 lat): dawka początkowa to 1 czopek (125 mg). W razie potrzeby następnie 1 czopek po 6 do 8 godzinach.

Nie stosować więcej niż 3 czopki (375 mg) na dobę. Dzieci o masie ciała od 17 kg do 20,5 kg (od 4 do 6 lat): dawka początkowa to 1 czopek (125 mg). W razie potrzeby następnie 1 czopek po 6 godzinach. Nie stosować więcej niż 4 czopki (500 mg) na dobę

 

 

Znaczniki produktu