Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
16,99 zł brutto
15,73 zł netto (VAT 8%)

Vicks Antigrip Complex 10 saszetek

Opakowanie: 10 saszetek
Typ produktu: Lek OTC

Vicks AntiGrip Complex to lek stosowany w przeziębieniu i grypie. Lek dzięki zawartości 3 składników aktywnych – paracetamolu, gwajafenazyny i fenylefryny – łagodzi takie objawy jak: gorączka, niedrożność nosa oraz mokry kaszel. Vicks AntiGrip Complex ma smak cytrusowo—mentolowy.

Vicks AntiGrip Complex zawiera 3 substancje czynne, które łagodzą objawy przeziębienia i grypy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Gwajafenezyna rozrzedza flegmę i ułatwia odkrztuszanie w mokrym kaszlu. Fenylefryna powoduje zmniejsznie przekrwienie błony śluzowej nosa, przez co zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie. 

Wskazaniem do zastosowania Vicks AntiGrip Complex jest ból i (lub) gorączka, niedrożność nosa a także mokry kaszel. 

Sposób użycia: Lek podaje się doustnie, po rozpuszczeniu proszku z 1 saszetki w 250 ml (1 szklance) gorącej wody. Vicks AntiGrip Complex należy wypić w ciągu 90 minut od rozpuszczenia zawartości saszetki. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania, więc jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią lub nasilą się, to należy skonsultować się z lekarzem. Zwykle stosowane dawkowanie dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 1 saszetka. Jeśli będzie taka potrzeba dawkowanie można powtórzyć co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.  Nie należy przyjmować leku z napojami alkoholowymi.

Skład: Paracetamol 500mg, gwajafenezyna 200mg i fenylefryny chlorowodorek 10mg, sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).

Przeciwskazania: Nie stosować leku Vicks AntiGrip Complex jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta występuje: choroba serca, wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), choroba wątroby lub ciężka choroba nerek, nadczynność tarczycy, cukrzyca, jaskra (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania, porfiria; jeśli pacjent stosuje: trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki beta-adrenolityczne, leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej, w przeciągu ostatnich 14 dni przyjmował inhibitory monoaminooksydazy (IMAO). Nie łączyć Vicks AntiGrip Complex z alkoholem. Nie zaleca się stosowania leku Vicks AntiGrip Complex podczas ciąży i karmienia piersią. Nie należy stosować Vicks AntiGrip Complex u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Vicks AntiGrip Complex może wchodzić w interakcje z: lekami zawierające paracetamol lub inne leki zmniejszające przekrwienie stosowane podczas przeziębienia i grypy - nie można ich łączyć, inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) – jeśli pacjent stosował IMAO w ciągu ostatnich 14 dni, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (TLPD), lekami podawanyi w terapii wysokiego ciśnienia krwi – beta-adrenolityki, leki poprawiające czynność serca lub korygujące nieprawidłowy rytm serca (digoksyna, lanoksyna, digitoksyna), fenotiazyną, lekami przeciw nudnościom oraz przeciwwymiotnymi (np. metoklopramid, domperydon), lekami przeciwzakrzepowymi, np. warfaryna albo pochodne kumaryny, lekami obniżającymi wysokie stężenie cholesterolu (np. kolestyramina), barbituranami, probencydem lub AZT (zydowudyną), izoniazydem.

Działania niepożądane: Utrata apetytu, nudności albo wymioty, anafilaksja, świszczący oddech albo problemy z oddychaniem, wysypka skórna, pokrzywka, ból brzucha, biegunka, ból głowy, zawroty głowy, szybkie bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, bezsenność, nerwowość, drżenie, drażliwość, niepokój, dezorientacja lub lęk, ciężkie reakcje skórne, niektóre zaburzenia komórek krwi i trzustki. 

Uwagi: Lek może powodować zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego i dezorientację. W razie występowania tych objawów nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. 

 

Znaczniki produktu