Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
16,00 zł brutto
14,81 zł netto (VAT 8%)

Naproxen 10% żel 100mg/g 100 g Hasco

Substancja czynna: Naproxenum
Opakowanie: 100 g
Typ produktu: Lek OTC

Naproxen Hasco to lek w formie żelu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. 

Zawarty w leku naproksen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych stosowanych miejscowo i wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Lek posiada w składzie również lewomentol i wodzian chloranu. Pierwsza z tych substancji wywołuje uczucie chłodzenia na skórze oraz miejscowo rozszerza naczynia krwionośne, co ułatwia przenikanie substancji czynnej do chorobowo zmienionych tkanek. Ponadto, lewomentol miejscowo znieczula. Wodzian chloralu także wspomaga rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Naproksen podaje się w bólach i stanach zapalnych mięśni, towarzyszących: chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz urazach - stawów, ścięgien czy tkanek miękkich. 

Sposób użycia: Żel należy stosować zewnętrznie, miejscowo na skórę. Dawkowanie Naproksenu Hasco to ok. 1 cm żelu, który należy wmasowywać w 1 cm powierzchni skóry bolącego miejsca. Lek należy aplikować 4 czy 5 razy dziennie,  następnie należy umyć ręce o ile nie są one miejscem leczonym.

Skład: Naproksen 100 mg, karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, lewomentol, chloralu wodzian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Przeciwskazania: Nie stosować Naproxenu Hasco u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania żelu jest również uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), np. kwas acetylosalicylowy. Nie stosować leku na uszkodzoną skórę, stany zapalne skóry czy otwarte rany. Należy zachować ostrożność w przypadku osób z niewydolnością wątroby i/lub nerek. Leku nie stosować  w ciąży oraz  podczas karmienia  piersią.  Nie stosować żelu Naproxen Hasco u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Działania niepożądane: Nadwrażliwość, zaczerwienienie, podrażnienie, nudności biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości, rumień, świąd, pieczenie.

 

 

 

Znaczniki produktu