Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
19,00 zł brutto
17,59 zł netto (VAT 8%)

Voltaren Express Forte 25 mg 10 kapsułek

Substancja czynna: Diclofenac potassium
Opakowanie: 10 kaps.
Typ produktu: Lek OTC

Voltaren Express Forte - produkt leczniczy działający przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejsza również gorączkę. 

Voltaren Express Forte stosuje się w bólach mięśni, bólach reumatycznych, bolesnym miesiączkowaniu oraz w leczeniu objawów grypy i przeziębienia i bólu gardła.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat - początkowo 1 kapsułka, dawkę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Nie należy stosować wiecej niż 3 kapsułki w ciągu doby. Kapsułkę należy połknąć w całości, najlepiej przed jedzeniem, popijając wodą. Nie należy stosować leku bez porozumienia z lekarzem przez ponad 5 dni w leczeniu bólu lub dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki. Jesli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład:

Diklofenak potasowy 25mg, makrogol 600, glicerol 85%, woda oczyszczona; skład otoczki: żelatyna, glicerol 85%, polisorb 85/70/00 (D-sorbitol + 1,4-sorbitan z mannitolem), żółcień chinolinowa 70% (E 104).

Przeciwskazania:

Nie stosować leku jesli pacjent ma alergie na diklofenak lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały reakcje uczuleniowe po lekach stosowanych w leczeniu bólu, stanu zapalnego lub gorączki; jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę serca i (lub) chorobę naczyń mózgowych; jeśli u pacjenta występują lub występowały zaburzenia krążenia; jeśli pacjent ma lub miał w przeszłości chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy; jeśli występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby; u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.

Voltaren Express Forte może wchodzić w interakcje z: lekami przeciwdepresyjnymi, lekami stosowanymi w leczeniu chorób serca, lekami stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub niewydolności serca, lekami stosowanymi w cukrzycy, lekami zmniejszającymi krzepnięcie krwi, lekami stosowanymi w leczeniu stanów zapalnych, lekami stosowanymi w leczeniu dny moczanowej.

Działania niepożądane:

Ból brzucha, biegunka, nudności, wzdęcia, wymioty, ból głowy, zawroty głowy, wysypka, senność, swędząca wysypka, mała ilość białych krwinek, zaparcia, zapalenie błony śluzowej jamy ustniej, mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, drżenie, swędzenie i zaczerwienienie skóry, wypadanie włosów, zamazane widzenie, dzwonienie w uczach, zaburzenia słuchu, zmiany nastroju, trudności w zasypianiu, uczucie dezorientacji.

Uwagi:

Stosowanie diklofenaku, substancji czynnej leku Voltaren Express Forte, może utrudniać zajście w ciążę. Jest to odwracalne, jeżeli przestanie się zażywać lek, jednak jeżeli pacjentka planuje ciążę lub ma trudności z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Zazwyczaj Voltaren Express Forte nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Tak jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, po zastosowaniu leku Voltaren Express Forte u niektórych osób mogą wystąpić zaburzenia widzenia lub zawroty głowy. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych nie należy kierować pojazdami lub obsługiwać urządzeń mechanicznych.