Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
11,90 zł brutto
11,02 zł netto (VAT 8%)

Infex Zatoki 200mg + 30mg, 24 tabletek

Opakowanie: 24 tabletki
Typ produktu: Lek OTC

Infex Zatoki to lek przeznaczony do stosowania w bólu, gorączce i zatkanym nosie, które towarzyszą przeziębieniu czy grypie. Lek posiada formę tabletek powlekanych i zawiera 2 składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu. Ibuprofen zmniejsza gorączkę i ból oraz stan zapalny, natomiast psudoefedryna minimalizuje przekrwienie błony śluzowej nosa. Infex Zatoki może być stosowany u młodzieży w wieku powyżej 15 lat oraz u osób dorosłych.

Infex Zatoki posiada w składzie 2 substancje czynne i działa wielokierunkowo. Ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz zmniejsza stan zapalny. Pseudoefedryna pomaga przy niedrożności nosa, przez zmniejszanie przekrwienia błony śluzowej nosa.

Infex Zatoki stosuje się przy niedrożności nosa z bólem m. in. głowy oraz gorączką, np. w przebiegu przeziębienia czy grypy. Lek należy stosować przy niedrożności nosa i bólu czy gorączce. Nie przyjmować, jeśli występuje tylko jeden z objawów.  

Jedynie ODBIÓR OSOBISTY.

Sposób użycia: Lek podaje się w całości doustnie, po posiłku. Zalecane dawkowanie Infexu Zatoki dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 15 lat to 1 tabletka powlekana co 4 do 6 godzin. Przy ciężkich objawach można zastosować 2 tabletki co 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek. W razie braku poprawy lub pogorszenia stanu po 3 dniach u młodzieży i po 5 dniach przyjmowania leku u dorosłych, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład: Iibuprofen 200mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30mg (24,6 mg pseudoefedryny), celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K-30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy 95, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan; Opadry Yellow: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, żelaza tlenek żółty (E172), polisorbat 80, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172); Opadry fx Silver: alkohol poliwinylowy, częściowo hydrolizowany, talk, makrogol 3350, Barwnik „MICA-Based Pearlescent Pigment” zawiera: krzemian glinowo-potasowy (E 555), tytanu dwutlenek (E 171); polisorbat 80.

Przeciwskazania: Nie stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, pseudoefedrynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiły reakcje alergiczne (takie jak, świszczący oddech, zaostrzenie astmy, katar ze świądem, obrzęk twarzy lub pokrzywka) po przyjęciu aspiryny lub innego leku przeciwbólowego, przeciwgorączkowego lub przeciwzapalnego; jeśli pacjent ma wrzody żołądka lub miał w przeszłości wrzody żołądka; jeśli u pacjenta w przeszłości doszło do perforacji lub krwawień na skutek stosowania leków z grupy NLPZ; jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby, serca; jeśli pacjent ma poważne problemy z sercem lub krążeniem (choroba serca, wysokie ciśnienie tętnicze krwi, dusznica bolesna, przyspieszone bicie serca), nadczynność tarczycy, cukrzycę, guz chromochłonny (nowotwór nadnercza); jeśli pacjent przeszedł zawał mięśnia sercowego, występuje u niego trudne do opanowania wysokie ciśnienie tętnicze, drgawki, udar mózgu lub występuje ryzyko udaru mózgu; jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia krwi, jaskra (zaburzenia ciśnienia w oku), trudności z oddawaniem moczu związane z problemami z gruczołem krokowym; jeśli pacjent ma toczeń rumieniowaty układowy, chorobę, która atakuje system immunologiczny, np. powodując ból stawów i zmiany skórne. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Leku Infex Zatoki nie wolno stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Infex Zatoki może wchodzić w interakcje z: kwasem acetylosalicylowym, innymi niesteroidowymi lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi, inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), jęli były stosowane w ciągu ostatnich 14 dni, innymi lekami obkurczającymi naczynia krwionośne w nosie (np. fenylefryna czy efedryna), lekami rozrzedzającymi krew, steroidami, lekami przeciwdepresyjnymi z grupy SSRI (np. paroksetyna, fluoksetyna), NLPZ, inhbitorami ACE, lekami beta-adrenolitycznymi, antagonistami receptorów angoiotensyny II, glikozydami nasercowymi, cyklosporyną, litem, TLPD, fentyoiną, probenecydem, sulfinopirazonem, sulfonylomocznikiem, lekami moczopędnymi, metotreksatem, antybiotykami chinolonowymi, cyklosporyną, takrolimusem, trimetoprimem, lekami przeciwmigrenowymi, zydowudyną, heparyną.

Działania niepożądane: Zaburzenia żołądkowe, takie jak uczucie dyskomfortu w brzuchu, niestrawność, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia, utrata apetytu; ból głowy, zawroty głowy, trudności z zasypianiem, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie; zaburzenia widzenia; suchość w ustach, pragnienie; ból brzucha lub wrzody żołądkowe, czasem z krwawieniem lub perforacją (krew w wymiotach, krew w stolcu), nasilenie zapalenia jelita grubego lub choroby Crohna; wysypki skórne, pokrzywka, świąd, zaczerwienienie, pocenie się; szum w uszach („dzwonienie w uszach”); nerwowość, drżenie lęk, niepokój, omamy; pogorszenie astmy; palpitacje, kołatanie serca; uszkodzenie tkanki nerek, podwyższone stężenie mocznika we krwi, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, ból w klatce piersiowej, zawał serca, zaburzenia rytmu serca; zapalenia o podłożu infekcyjnym, objawy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (ból głowy, gorączka, sztywność karku); zaburzenia krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza). Pierwsze objawy: gorączka, ból gardła, owrzodzenie w jamie ustnej, objawy grypopodobne, wycieńczenie, niewyjaśnione krwawienie z nosa lub siniaki; ciężkie reakcje alergiczne; reakcje psychotyczne, depresja, nietypowe zachowanie; niewydolność nerek i inne zaburzenia nerek, trudności w oddawaniu moczu; zaburzenia wątroby; zapalenie przełyku (zgaga), zapalenie trzustki; ciężkie reakcje skórne, reakcja lekowa z eozynofilią i objawami ogólnoustrojowymi ( ang. Drug reaction with eosinophilia and systemic symptoms (DRESS)). Ciężkie reakcje skórne zwane jako DRESS mogą obejmować: wysypkę skórną, gorączkę, obrzęk węzłów chłonnych i zwiększone stężenie eozynofili (rodzaj białych krwinek). Czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa). Jeśli takie objawy wystąpią, należy przerwać przyjmowanie leku Infex Zatoki i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną. Zapalenie jelita grubego spowodowane niedostatecznym dopływem krwi (niedokrwienne zapalenie jelita grubego).

Uwagi: Lek Infex Zatoki zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków (NLPZ), które mogą upośledzać płodność u kobiet. Skutek ten jest odwracalny po odstawieniu leku.

Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Krople miętowe 35 g Hasco

Krople miętowe to produkt leczniczy roślinny stosowany w celu objawowego złagodzenia zaburzeń trawienia.
6,60 zł

VERBENA Cukierki Ziołowe z Melisą 60 g

VERBENA Melisa Cukierki dzięki zawartości melisy pozytywnie wpływa na funkcjonowanie części wegetatywnej układu nerwowego. Preparat przywraca równowagę i spokój. Działa przeciwdepresyjnie.
3,50 zł