Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
24,90 zł brutto
23,06 zł netto (VAT 8%)

Flegamax syrop 50mg/ml 120ml

Substancja czynna: Carbocisteinum
Opakowanie: 120 ml
Typ produktu: Lek OTC

Flegamax to lek o działaniu rozrzedzającym wydzielinę oskrzelową, co ułatwia jej usuwanie. Lek jest przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 6 lat i osób dorosłych.

Flegamax działa mukolitycznie, czyli rozrzedza wydzielinę oskrzelową, przez co jest łatwiej usuwana z górnych dróg oddechowych podczas kaszlu. Syrop Flegamax stosuje się przy objawowym leczeniu chorób układu oddechowego, które przebiegają z nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny.

Dawkowanie:

Lek podaje się doustnie. Lek należy odmierzać za pomocą dołączonej do opakowania miarki. Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat - 5 ml produktu 3 razy na dobę. Zaleca się, aby dziecko popiło przyjętą dawkę produktu wodą. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat - Początkowo należy podawać 15 ml produktu trzy razy na dobę, a następnie po wystąpieniu działania mukolitycznego zmniejszyć dawkę do 10 ml produktu trzy razy na dobę. W trakcie leczenia należy przyjmować zwiększoną ilość płynów. Nie należy stosować leku przed snem. Ostatnią dawkę należy podać najpóźniej 4 godziny przed snem. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż 4 lub 5 dni.

Skład:

Karbocysteina 50mg, sacharyna sodowa, metylu parahydroksybenzoesan, aromat malinowy (skład: maltodekstryna (z kukurydzy), skrobia modyfikowana (E 1450), substancje smakowo-zapachowe identyczne z naturalnymi, preparat smakowo-zapachowy), czerwień koszenilowa (E 124), sodu wodorotlenek, karboksymetyloceluloza, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek, 1N roztwór wodny (do ustalenia pH). 

Przeciwskazania:

Nie stosować leku Flegamax jeśli pacjent ma nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; jeśli występuje czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; w stanie astmatycznym; u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Podczas stosowania leku Flegamax nie należy stosować leków przeciwkaszlowych ani leków zmniejszających wydzielanie śluzu oskrzelowego. Nie należy stosować syropu Flegamax w czasie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Bóle głowy, bóle brzucha, skórne reakcje alergiczne.

Pytania i odpowiedzi:

Jakie jest przeznaczenie syropu Flegamax?

Flegamax syrop jest przeznaczony jako lek przeciwkaszlowy i wykrztuśny dla dzieci powyżej 6. lat i osób dorosłych.

Jakie są wskazania do stosowania syropu Flegamax?

Wskazania do stosowania syropu Flegamax obejmują objawowe leczenie chorób układu oddechowego, które charakteryzują się nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny.

Jakie jest działanie syropu Flegamax?

Syrop Flegamax działa mukolitycznie, czyli rozrzedza wydzielinę oskrzelową, ułatwiając jej usuwanie z dróg oddechowych podczas kaszlu.

Jakie substancje czynne zawiera Flegamax syrop?

Flegamax syrop zawiera karbocysteinę (Carbocisteinum) w stężeniu 50 mg na 1 ml roztworu doustnego.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Flegamina miętowa bez cukru syrop 200 ml

Flegamina to lek ułatwiający odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Flegamina stosowana jest w przypadku kaszlu mokrego. Lek nie zawiera cukru.
19,90 zł

Flegamax syrop 50mg/ml 200ml

Flegamax zawiera jako substancję czynną karbocysteinę, która wpływa na skład wydzieliny oskrzelowej.
29,90 zł