Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
23,50 zł brutto
21,76 zł netto (VAT 8%)

Solpadeine Max 12 tabletek musujących

Opakowanie: 12 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Solpadeine Max to lek w postaci tabletek musujących o działaniu przeciwbólowym.

Substancje czynne - paracetamol i kodeina odpowiadają za efekt przeciwbólowy, paracetamol wykazuje również działanie przeciwgorączkowe, natomiast kofeina wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu. Solpadeine Max można podawać krótkotrwale dzieciom powyżej 12 lat oraz dorosłym.

Solpadeine Max stosuje się przy: bólach głowy, migrenach z aurą lub bez, bólach zębów (także po ekstrakcji zęba), bolesnych miesiączkach, neuralgii, bólu związanego z uszkodzeniami w wyniku wysiłku i skręceniami, bólu pleców, bólu kości i stawów związanego z zapaleniem stawów i reumatyzmem, rwie kulszowej.

Dawkowanie:

Solpadeine Max podaje się doustnie, po rozpuszczeniu odpowiedniej ilości tabletek musujących w co najmniej połowie szklanki wody (200 ml). Podczas stosowania leku nie należy spożywać zbyt dużej ilości kofeiny zawartej między innymi w napojach takich jak kawa czy herbata. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować Solpadeine Max dłużej niż przez 3 dni.

Wiek Dawkowanie Maksymalna dawka dobowa
Młodzież w wieku od 12 do 15 lat 1 tabletka musująca, w razie potrzeby dawkę można powtórzyć za co najmniej 6 godzin 4 tabletki musujące (czyli 2 g paracetamolu i 51,2 mg kodeiny fosforanu półwodnego i 120 mg kofeiny)
Młodzież w wieku od 16 do 18 lat 1 lub 2 tabletki musujące, w razie potrzeby dawkę można powtórzyć za co najmniej 6 godzin 8 tabletek musujących (czyli 4 g paracetamolu i 102,4 mg kodeiny fosforanu półwodnego i 240 mg kodeiny)
Dorośli 1 lub 2 tabletki musujące, dawkę można powtarzać co 4-6 godzin, ale nie częściej niż co 4 godziny 8 tabletek musujących (czyli 4 g paracetamolu i 102,4 mg kodeiny fosforanu półwodnego i 240 mg kodeiny)

Lekarz może zalecić inny sposób dawkowania, zwłaszcza w przypadku: osób w podeszłym wieku, dorosłych i nastolatków o wadze poniżej 50 kg, pacjentów z chorymi nerek i wątroby o natężeniu od łagodnego do umiarkowanego, osób chorych na zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka), osób z przewlekły alkoholizmem, niedożywieniem lub odwodnieniem.

Skład:

Paracetamol 500mg, kofeina 30mg, półwodny fosforan kodeiny 12,8mg, sorbitol (E420), sacharyna sodowa, sodu wodorowęglan, sodu laurylosiarczan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny, powidon K-25 i dimetykon 350.

Solpadeine Max może wchodzić w interakcje z: metoklopramidem, domperidonem, kolestyraminą, inhibitorami monoaminooksydazy (także jeśli były przyjmowane w ciągu ostatnich dwóch tygodni), leki rozrzedzające krew (inaczej leki przeciwzakrzepowe), probenecydem, lekami uspokajającymi i obkurczającymi błonę śluzową - kofeina może zwiększać ich działanie.

Przeciwskazania:

Nie stosować Solpadeine Max jeśli u pacjenta wystąpiła kiedykolwiek reakcja alergiczna na paracetamol, kodeinę, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; u osób, które przyjmują inne leki z paracetamolem i kodeiną; u kobiet w ciąży i karmiących piersią; przy trudnościach z oddychaniem; przy przewlekłych zaparciach; nie podawać Solpadeine Max dzieciom w wieku poniżej 12 lat; jeśli u wiadomo, że u pacjenta metabolizm kodeiny do morfiny przebiega bardzo szybko. 

Działania niepożądane:

Alergie; trombocytopenia, wstrząs anafilaktyczny,  skurcz oskrzeli u pacjentów uczulonych na aspirynę i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); zaburzenia czynności wątroby; skórne reakcje nadwrażliwości, w tym wysypka skórna, świąd, potliwość, plamica, pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy, toksyczne martwicze oddzielenie się naskórka (TEN), zapalenie skóry wywołane lekami, zespół Stevensa-Johnsona (SJS); mętny mocz; nerwowość; zawroty głowy; zaparcia, nudności, wymioty, niestrawność, uczucie suchości w jamie ustnej, ostre zapalenie trzustki u pacjentów z obecnością cholecystektomii w wywiadzie; świąd, potliwość; trudności w oddawaniu moczu.

Stosowanie leku należy przerwać w przypadku wystąpienia następujących objawów: wolny lub płytki oddech, dezorientacja, senność, małe źrenice, nudności lub wymioty, zaparcia, utrata apetytu; uczucie suchości w jamie ustnej, nudności i wymioty w przypadku niedawnej operacji wycięcia woreczka żółciowego; ostre zapalenie trzustki (stan zapalny trzustki), które może skutkować poważnym bólem żołądka; reakcje alergiczne, które mogą mieć ciężki przebieg i mieć postać wysypki skórnej lub owrzodzeń w jamie ustnej, czasem z objawami grypopodobnymi lub świądem, czasem z obrzękiem ust lub twarzy albo zadyszką, łuszczeniem się skóry; problemy z oddychaniem. Te objawy są bardziej prawdopodobne, jeśli występowały u pacjenta wcześniej w czasie stosowania innych leków przeciwbólowych, jak ibuprofen i kwas acetylosalicylowy; niewyjaśnione powstawanie siniaków lub krwawienia; nagły spadek masy ciała, zażółcenie oczu i skóry; trudności w oddawaniu moczu; mętny mocz.

Uwagi

Jeżeli pacjent odczuwa zawroty głowy lub nadmierne uspokojenie w czasie stosowania leku Solpadeine Max, nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.