Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
8,90 zł brutto
8,24 zł netto (VAT 8%)

Paracetamol Biofarm 1000 mg 10 tabletek

Substancja czynna: Paracetamolum
Opakowanie: 10 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Paracetamol Biofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym o zwiększonej dawce substancji czynnej - 1000 mg.

Paracetamol Biofarm stosuje się podczas bóli różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie: bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów oraz podczas gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Lek nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol działa słabiej drażniąco na żołądek niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy).

Dawkowanie:

Lek podaje się doustnie. Dorośli i młodzież od 12 lat o masie ciała minimum 50 kg: jednorazowo stosuje się 1 tabletkę, jeśli jest taka konieczność kolejną można przyjąć w odstępie 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabletki ( 4 000mg paracetamolu). Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez 3 dni.

Pacjenci, którzy powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku w celu ustalenia dla nich odpowiedniej dawki: dorośli oraz dzieci w wieku od 12 lat (o masie ciała mniejszej niż 50 kg), pacjenci z niewydolnością nerek lub wątroby (łagodną do umiarkowanej), pacjenci z zespołem Gilberta, pacjenci odwodnieni lub przewlekle niedożywieni, pacjenci przewlekle spożywający alkohol,

Skład:

Paracetamol 1000 mg, skrobia żelowana (kukurydziana), krospowidon, powidon, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian; otoczka tabletki (AquaPolish clear 09.03VF): hypromeloza 6cP, talk, glicerol.

Przeciwskazania:

Nie stosować leku Paracetamol Biofarm jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta występują: ciężkie zaburzenia czynności wątroby, nerek; u osób z chorobą alkoholową, u pacjentów stosujących (także w ciągu 14 dni od odstawienia) inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory MAO). Podczas stosowania leku Paracetamol Biofarm nie należy pić alkoholu. Leku Paracetamol Biofarm w tabletkach powlekanych o dawce 1000 mg, nie należy podawać dzieciom w wieku do 12 lat. 

Lek zawiera paracetamol, dlatego nie stosować produktu jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych.

Paracetamol Biofarm może wchodzić w interakcje z: inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitory MAO), również w przeciągu 14 dni od zaprzestania ich stosowania, metoklopramidem i domperydonem, propanteliną, cholestyraminą - mogą osłabiać działanie, leki nasenne, przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), ryfampicyna (antybiotyk), izoniazyd (stosowany w leczeniu gruźlicy, probenecydem, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, salicymidem, innymi lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi, kofeiną - zwiększa działanie, zydowudyną.

Działania niepożądane:

Zaburzenia krzepnięcia, reakcje alergiczne, depresja, splątanie, omamy, drżenie, ból głowy, nieprawidłowe widzenie, obrzęk, niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi), skurcz oskrzeli, krwawienie z przewodu pokarmowego, ból brzucha lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty, nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby, swędzenie, wysypka, potliwość, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak: obrzęk twarzy, ust, gardła lub języka, zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, białych i czerwonych krwinek), niedokrwistość hemolityczna (rozpad czerwonych krwinek), zmniejszone stężenie glukozy (cukru) we krwi, toksyczne działanie na wątrobę (uszkodzenie wątroby), mętny, ropny mocz i zaburzenia czynności nerek, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu), obrzęk krtani, wstrząs anafilaktyczny (ciężka reakcja alergiczna), niedokrwistość, zaburzenia czynności wątroby i zapalenie wątroby, zaburzenie czynności nerek (ciężka niewydolność nerek, krew w moczu, niemożność oddania moczu). 

Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem. Są to objawy reakcji nadwrażliwości (ciężkiego uczulenia) na lek.

Uwagi

Przyjmowanie leku podczas posiłku może opóźnić czas rozpoczęcia jego działania. Paracetamol Biofarm może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie kwasu moczowego i stężenia glukozy we krwi.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

BICAPS B COMPLEX 120 kapsułek

BICAPS B COMPLEX suplement diety, w postaci kompozycji witamin z grupy B, biotyny i choliny.
59,90 zł

Lansinoh Butelka szklana 160 ml

Szklana butelka do karmienia Lansinoh, jest łatwiejsza do mycia i sterylizacji i w 100% przyjazna dla środowiska naturalnego. Wyposażona w smoczek NaturalWave, który został zaprojektowany z myślą o utrwaleniu u dziecka dobrych wzorców nabytych podczas karmienia piersią.
37,70 zł

Intractum Visci płyn 100 g

Intractum Visci Phytopharm to produkt leczniczy stosowany u osób zagrożonych nadciśnieniem tętniczym.
14,50 zł

Heltiso stopery do uszu 2 sztuki

HELTISO Stopery plastyczne do uszu do stosowania jest ochrona przed nadmiernym hałasem. Wkładki przeciwhałasowe jednorazowe typ Mat Wp -f wykonane są z masy plastycznej na osnowie bawełny. Po rozgrzaniu w temperaturze ciała masa ta charakteryzuje się przyjaznymi właściwościami dla użytkownika. Jest odpowiednio lepka i dobrze przylega do przewodu słuchowego oraz nie wysuwa się w czasie ruchów żuchwą, co ma wpływ na wysoką skuteczność tłumienia dźwięków. Płytka romboidalna posiada nacięcia pozwalające dobrać odpowiednią ilość masy do wielkości przewodu słuchowego przez jej rozdzielenie.
2,45 zł