Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
9,90 zł brutto
9,17 zł netto (VAT 8%)

Xylometazolin Teva 10ml

Substancja czynna: Xylometazolini hydrochloridum
Opakowanie: 10 ml
Typ produktu: Lek OTC

Xylometazolin Teva - aerozol do nosa, zawierający substancję czynną zwaną ksylometazoliną. Lek udrażnia błonę śluzową nosa, zmniejsza uczucie zatkanego nosa oraz pomniejsza obrzęk śluzówki nosa.

Areozol wskazany jest stosowany do krótkotrwałego leczenia objawów niedrożności nosa, spowodowanej zapaleniem błony śluzowej nosa podczas przeziębienia lub grypy oraz do leczenia zapalenia zatok przynosowych.

Prparat jest stosowany do krótkotrwałego leczenia objawów niedrożności nosa spowodowanej zapaleniem błony śluzowej nosa lub zapaleniem zatok przynosowych.

Xylometazolin jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci w wieku 10 lat i starszych.

Sposób użycia: 1-2 dawki aerozolu Xylometazolin 1 mg/ml do każdego otworu nosowego, w zależności od potrzeby, ale maksymalnie do 3 razy na dobę. Przed zastosowaniem leku zaleca się pacjentom delikatnie oczyścić nos. Ostatnią dzienną dawkę najlepiej podać przed snem. Leku Xylometazolin nie wolno stosować dłużej niż 7 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Skład: Ksylometazoliny chlorowodorek 0,09mg, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda do wstrzykiwań.

Przeciwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Xylometazolin; jeśli pacjent niedawno przeszedł zabieg neurochirurgiczny (przezklinowego usunięcia przysadki lub inną operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej); jeśli pacjent cierpi na suchy nieżyt nosa (postać przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa powodująca suche zapalenie błony śluzowej nosa, któremu towarzyszy tworzenie się strupów); u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Działania niepożądane: przemijające objawy podrażnienia, takie jak: pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa (tkanki wewnątrz nosa) i/lub gardła, kichanie, reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, świąd, obrzęk skóry i błon śluzowych), po ustaniu działania silne uczucie zatkania nosa; krwawienie z nosa, kołatanie serca (palpitacje), przyspieszona czynność serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, nudności.

Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Capivit A+E forte system 30 kaps.

Capivit A + E Forte system - suplement diety, zawierający witaminy A i E, decydujących o prawidłowym przebiegu najważniejszych procesów życiowych skóry, zapewniających jej zdrowy wygląd i dobrą kondycję. Produkt dla dorosłych.
17,50 zł

Neera naturalny syrop z drzew 1000ml

Syrop Neera Białystok Oczyszczanie organizmu nową metodą Neera - kuracja syropem z drzew klonowych i palmowych , syrop zapewnia wartości odżywcze. Kuracja zdrowa , naturalna, przyjemna.
134,00 zł

Hascovir LIPOŻEL pro żel 0,05 g/g 3 g

Lek Hascovir Lipożel pro stosowany jest w miejscowym leczeniu objawów opryszczki wargowej (tzw. zimna) oraz zmian opryszczkowych na twarzy.
16,90 zł

Asmag forte 50 tabl.

Asmag Forte to produkt leczniczy zawierający magnez. Magnez wywiera ochronny wpływ na mięsień sercowy, bierze udział w rozwoju i mineralizacji kości, jest niezbędny do syntezy niektórych hormonów. Asmag Forte stosuje się do uzupełnienia niedoboru magnezu w organizmie.
12,50 zł