Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
15,50 zł brutto
14,35 zł netto (VAT 8%)

Voltaren Acti Forte 25mg 10 tabletek

Substancja czynna: Diclofenac potassium
Opakowanie: 10 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Voltaren Acti Forte to lek przeciwzapalny oraz przeciwbólowy w postaci tabletek powlekanych.

Lek zawiera diklofenak potasu z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Voltaren Acti Forte stosuje się w bólu mięśni, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, zębów czy bólach menstruacyjnych. Lek można także podawać w objawach grypy lub przeziębienia, gdyż wykazuje on również działanie przeciwgorączkowe.

Voltaren Acti Forte łagodzi objawy stanu zapalnego takie jak ból i obrzęk poprzez blokowanie syntezy cząsteczek (prostaglandyn) odpowiedzialnych za stan zapalny, ból i gorączkę.  Voltaren Acti Forte nie wpływa na przyczyny stanu zapalnego i gorączki.

Voltaren Acti Forte stosuje się w bólu mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnego miesiączkowania.  Lek można podawać również w leczeniu objawów grypy i przeziębienia (bóle, gorączka), bólu gardła.  

Dawkowanie:

Lek podaje się doustnie, przed jedzeniem i popijając całą tabletkę szklanką wody. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 5 dni w przypadku bólu lub 3 dni w przypadku gorączki. Dorośli i młodzież powyżej 14 lat - 1 dawka leku to 1 tabletka, jeśli jest taka potrzeba kolejną tabletkę można przyjmować co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki. 

Skład:

Diklofenak potasowy 25mg, wapnia fosforan, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon, magnezu stearynian. Otoczka: sacharoza, talk, powidon, makrogol 8000, celuloza mikrokrystaliczna, barwnik dispersed Red 16158 Anstead: żelaza tlenek (E 172), dwutlenek tytanu (E 171).

Przeciwskazania:

Nie stosować leku Voltaren Acti Forte jeśli u pacjenta stwierdzono alergię (nadwrażliwość) na diklofenak lub na którykolwiek z pozostałych składników leku; jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały reakcje uczuleniowe po lekach stosowanych w leczeniu bólu, zapalenia lub gorączki, takich jak diklofenak, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy (substancja stosowana także w celu zahamowania krzepnięcia krwi); jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę serca i (lub) chorobę naczyń mózgowych np. po przebyciu zawału serca, udaru, mini-udaru (przejściowego niedokrwienia mózgu) lub zatoru naczyń krwionośnych serca, lub mózgu, albo zabiegu udrożnienia, lub pomostowania zamkniętych naczyń; jeśli u pacjenta występują lub występowały zaburzenia krążenia (choroba naczyń obwodowych); występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy; występuje krew w stolcu lub czarne zabarwienie stolca (objawy wskazujące na krwawienia w przewodzie pokarmowym); występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby; u kobiet w trzecim trymestrze ciąży i u kobiet karmiących. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

Voltaren Acti Forte może wchodzić w interakcje z: litem czy innymi lekami przeciwdepresyjnymi, digoksyną, metotreksatem, inhibotorami konwertazy angiotensyny, lekami beat-adrenolitycznymi, lekami przeciwcukrzycowymi (wyjątek to insulina), lekami moczopędnymi, lekami przeciwzakrzepowymi, innymi lekami o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, np. ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, kortykosteroidami, cyklosporyną i takrolimusem, trimetoprimem, chinolonami przeciwbakteryjnymi, worykonazol, fenytoiną, kolestipolem, cholestyraminą.

Działania niepożądane:

Ból brzucha, ból żołądka, biegunka, nudności, wzdęcia, ból głowy, zawroty głowy, zaczerwienienie skóry, senność, zaparcia, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, zaburzenia smaku, mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, drżenie, zamazane widzenie, dzwonienie w uszach, kołatanie serca, zmiany nastroju, trudności w zasypianiu, uczucie dezorientacji. W przypadku pojawienia się działań niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce należy zaprzestać stosowania leku Voltaren Acti Forte i poinformować lekarza.