Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
6,90 zł brutto
6,39 zł netto (VAT 8%)

Paracetamol Hasco 500 mg 10 czopków

Substancja czynna: Paracetamolum
Opakowanie: 10 czop.
Typ produktu: Lek OTC

Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. 

Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin. Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe. 

Dawkowanie:

Czopki Paracetamol HASCO stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni. U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej. Dawki jednorazowe: 3 miesiące-1 rok - 80 mg; 2–3 lata - 125 mg; 4–6 lat - 125 mg do 250 mg; 7–8 lat - 250 mg; 9–10 lat - 250 mg do 500 mg; 11–12 lat - 500 mg. W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie więcej niż 4 razy na dobę.  U dzieci nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Skład:

Paracetamol 500 mg,  tłuszcz stały (Witepsol S58).

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku jeśli występuje: nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

Działania niepożądane:

Agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość, obrzęk krtani, kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz, obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka), uczulenie, zapalenie wątroby.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

IbuTeva Max 400mg 24 tabletki

Tabletki powlekane IbuTeva Max to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przeciwgorączkowy. IbuTeva Max zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
12,90 zł

Axoprofen Forte 400 mg, 20 tabletek

Lek Axoprofen Forte zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki.
8,90 zł

Tymsal, aerozol, 30 g

Tymsal-Spray to produkt leczniczy do stosowania w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej.
22,90 zł

Pyralgina 500mg, 50 tabletek

Lek Pyralgina należy do nieopioidowych leków przeciwbólowych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dodatkowo działa rozkurczowo na mięśnie gładkie.
44,90 zł