Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
4,90 zł brutto
4,54 zł netto (VAT 8%)

Paracetamol Filofarm 500 mg 20 tabletek

Substancja czynna: Paracetamolum
Opakowanie: 20 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Paracetamol Filofarm to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Tabletki leku można stosować w bólach różnego pochodzenia, jak np. bóle głowy, menstruacyjne, związane z przeziębieniem lub grypą czy nerwobóle.

Paracetamol Filofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe. Wskazaniem do zastosowania leku jest również zmniejszanie gorączki w przebiegu przeziębienia czy grypy.  

Paracetamol wykazuje działanie zmniejszające ból oraz gorączkę.

Lek przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Dawkowanie:

Lek stosuje się doustnie. Dawkowanie Paracetamolu Fitofarm zależy od wieku pacjenta. U osób dorosłych podaje się od 1 do 2 tabletek jednorazowo, a jeśli wystąpi taka konieczność to dawkowanie można powtórzyć 3 lub 4 razy na dobę. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej 8 tabletek. W przypadku młodzieży oraz dzieci powyżej 12 lat stosuje się 1 tabletkę, ewentualnie w razie konieczności kolejną można przyjąć jeszcze 3 do 4 razy w ciągu doby. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej 4 tabletek. Przed zastosowaniem kolejnej dawki należy zachować 4-godzinną przerwę. Jeśli 3 dniach stosowania objawy nie ustępują czy nasilają się, to należy skonsultować się z lekarzem.

Skład:

Paracetamol 500mg,  skrobia, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy.

Przeciwskazania

Nie stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składnik. Przeciwwskazaniem do zastosowania lek są również: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz niedokrwistość hemolityczna, a także niedobór reduktazy methemoglobilowej. W czasie stosowania produktu leczniczego nie wolno spożywać alkoholu. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. 

Paracetamol Filofarm może wchodzić w interakcje z: lekami przeciwzakrzepowymi, ryfampicyną, izoniazydem, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami, diflunizalem, sulfinpirazonem, innymi lekami indykującymi enzymy mikrosomowe wątroby, inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), również w przeciągu 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania, zydowudyną, kofeiną.

Działania niepożądane:

Nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, świąd, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny(zagrażające życiu niedostateczne ukrwienie narządów wskutek gwałtownego spadku ciśnienia krwi spowodowanego gwałtownie przebiegającą reakcją uczuleniową), zaburzenia hematologiczne, tj. małopłytkowość (niedobór płytek krwi) i agranulocytoza (całkowity lub prawie całkowity brak granulocytów–pewnego typu białych krwinek).

Uwagi:

W czasie stosowania produktu leczniczego nie wolno spożywać alkoholu.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Kompresy 7 cm x 7 cm jałowe 3 sztuki

1,60 zł

Witamina B Complex Forte 50 tabletek HASCO

Witamina B Complex Forte uzupełnia dietę w witaminy z grupy B, które pełnią w organizmie wiele istotnych ról m.in. pomagają utrzymać zdrową skórę, wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego (leczenie nerwic i depresji) , oraz przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
7,90 zł

Satipharm CBD Advanced Essential 30 kapsułek

Nowoczesne kapsułki z olejkiem CBD o szerokim zastosowaniu, zawierające ekstrakt z konopi o pełnym spektrum kannabinoidów i podawana z zastosowaniem opatentowanej technologii Gelpell, każda kapsułka 10 mg Gelpell zapewnia precyzyjną, bezsmakową porcję 10 mg CBD, równie skuteczną jak przyjęcie 35 mg CBD w postaci oleju.
168,90 zł

Maxibiotic maść 5 g

Maxibiotic ma postać maści do stosowania miejscowego na skórę. Substancje czynne to trzy antybiotyki o uzupełniającym się zakresie działania przeciwbakteryjnego, wobec bakterii będących przyczyną większości zakażeń skóry.
15,90 zł