Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
11,00 zł brutto
10,19 zł netto (VAT 8%)

Paracetamol Biofarm 500 mg 50 tabletek

Substancja czynna: Paracetamolum
Opakowanie: 50 tabletek
Typ produktu: Lek OTC

Paracetamol Biofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i natężenia, jak: bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne,bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów. Lek stosuje się także w celu zmniejszenia gorączki, towarzyszącej np. przeziębieniu lub grypie.

Lek nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol działa mniej drażniąco na żołądek niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy).

Dawkowanie:

Ten lek należy stosować zgodnie z ulotką lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek doustny. Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością przegotowanej wody. Tabletki można dzielić na pół. Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Dorośli i młodzież od 12 lat: jednorazowo stosuje się 1 lub 2 tabletki (od 500 mg do 1000mg paracetamolu), w razie konieczności po co najmniej 4 godzinach można przyjąć ponownie 1 albo 2 tabletki od 2 do 4 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek (4 000 mg paracetamolu).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: od 1/2 do 1 tabletki z zachowaniem większych odstępów czasowych.

Skład: 

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Przeciwwskazania: 

Osoby uczulone na paracetamol lub którykolwiek ze składników leku, ciężkie zaburzenia czynności wątroby, nerek, choroba alkoholowa.

Paracetamol Biofarm może wchodzić w interakcje z: doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, salicymidem, innymi lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi (np. kwasem acetylosalicylowym), metoklopramidem i domperydonem, inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitory MAO), również w przeciągu 14 dni od zaprzestania ich stosowania, lekami nasennymi, przeciwpadaczkowymi (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), ryfampicyną, izoniazydem, probenecydem, zydowudyną.

Działania niepożądane:

Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem. Są to objawy reakcji nadwrażliwości (ciężkiego uczulenia) na lek.

Rzadko występujące działania niepożądane: złe samopoczucie, spadek ciśnienia krwi, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: ciężkie reakcje alergiczne, zmniejszenie liczby płytek krwi lub białych krwinek.

Uwagi:

Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu, ponieważ może to spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby.

Paracetamol Biofarm może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie kwasu moczowego i stężenia glukozy we krwi.

Podczas stosowania leku Paracetamol Biofarm nie należy pić alkoholu. Przyjmowanie leku podczas posiłku może opóźnić czas rozpoczęcia jego działania.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to klinicznie uzasadnione. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej.

Pytania i odpowiedzi:

Co to jest Paracetamol Biofarm 500 mg?

Paracetamol Biofarm 500 mg to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, którego substancją czynną jest paracetamol. Lek ten stosuje się w bólach różnego pochodzenia i natężenia, takich jak bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, stawowe, mięśniowe, kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne oraz bóle zębów. Lek stosuje się również w celu obniżenia gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Jakie są wskazania do stosowania Paracetamolu Biofarm 500 mg?

Paracetamol Biofarm 500 mg stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie w bólach głowy, migrenach, bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych.

Czy Paracetamol Biofarm 500 mg może być stosowany u dzieci?

Tak, Paracetamol Biofarm 500 mg może być stosowany u dzieci, jednak dawkowanie powinno być dostosowane do wieku i masy ciała dziecka. Szczegółowe informacje na temat dawkowania u dzieci znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania leku.

Czy można stosować paracetamol równocześnie z alkoholem?

Podczas stosowania leku Paracetamol Biofarm 500 mg nie należy pić alkoholu. Istnieje bowiem ryzyko uszkodzenia wątroby, szczególnie u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Syrop Sosnowy (Sirupus Pini compositus) 125 g

Sirupus Pini Compositus to produkt leczniczy stosowany doraźnie w suchym męczącym kaszlu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych.
8,90 zł

Skinsept Mucosa 500 ml

Preparat jest przeznaczony do odkażania błon śluzowych oraz graniczącej z nimi skóry przed: operacjami, zabiegami ginekologicznymi i położniczymi, cewnikowaniem pęcherza moczowego, zabiegami przezcewkowymi.
33,90 zł

Halset 1,5mg 24 tabletki do ssania

Halset to produkt leczniczy o działaniu odkażającym w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła do stosowania w przypadku zakażeń bakteryjnych i niektórych grzybiczych. Smak miętowy.
12,90 zł

Spastyna MAX 80 mg 20 tabletek Hasco

Spastyna Max to lek rozkurczowy. Lek stosuje się podczas skurczy pochodzenia nerwowego i mięśniowego.
11,90 zł