Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
12,90 zł brutto
11,94 zł netto (VAT 8%)

Flegamina Junior truskawka 2mg/5 ml, 120 ml

Substancja czynna: Bromhexini hydrochloridum
Opakowanie: 120 ml
Typ produktu: Lek OTC

Flegamina Junior o smaku truskawkowym to produkt leczniczy do stosowania jako środek wykrztuśny - ułatwia oczyszczanie oskrzeli poprzez rozrzedzenie wydzieliny z dróg oddechowych. 

Wskazaniem do zażywania Flegaminy są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Dawkowanie: 

Wiek Dawka syropu Flegamina

Dawka bromoheksyny

Dzieci w wieku od 2 do 6 lat 10 ml (2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę 4 mg 2 razy na dobę
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat 10 ml (2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę 4 mg 3 razy na dobę
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 20 ml (4 łyżki miarowe) 3 razy na dobę 8 mg 3 razy na dobę

Przyjmować lek w równych odstępach czasu. Do stosowania po posiłku. Nie stosować bezpośrednio przed snem.

Skład: Bromheksyna 2mg, kwas cytrynowy jednowodny, glukoza, metylu parahydroksybenzoesan, aromat truskawkowy, koszenila w postaci 7,5% roztworu barwnika, woda oczyszczona.

Przeciwskazania: W przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na bromoheksynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; U dzieci poniżej 2 lat;  Nie należy stosować tego leku w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane: Nudności, biegunka, wymioty, bóle w górnej części brzucha, wysypka, nadwrażliwość, ból głowy, zawroty głowy, senność, skurcz oskrzeli, pokrzywka, świąd, nadmierne pocenie się, niestrawność, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Paracetamol, Biofarm, 500 mg, 20 tabletek

Paracetamol Biofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i natężenia, jak: migreny, nerwobóle, menstruacyjne, zębów czy związane z grypą lub przeziębieniem. Produkt zawiera paracetamol i nie podrażnia żołądka.
7,50 zł