Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
29,90 zł brutto
27,69 zł netto (VAT 8%)

Voltaren MAX żel 23,2mg/g, 50 g

Substancja czynna: Diclofenacum
Opakowanie: 50 g
Typ produktu: Lek OTC

Voltaren MAX - produkt leczniczy działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. 

Lek Voltaren MAX stosuje się w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 14 lat - należy go stosować 2 razy na dobę na bolące miejsca. Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład:

Diklofenak dietyloamoniowy 23,2 mg, alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dietyloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluen (E 321), woda oczyszczona.

Przeciwskazania:

Nie stosować leku Voltaren MAX jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy (stosowany również, jako lek przeciwzakrzepowy), ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych; w trzecim trymestrze ciąży; leku nie należy nakładać na piersi karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale; u dzieci poniżej 14 lat.

Działania niepożądane:

Wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry, zapalenie skóry, zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.