Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
17,90 zł brutto
16,57 zł netto (VAT 8%)

Dip Rilif żel 50 g

Substancja czynna: Ibuprofenum Mentholum
Opakowanie: 50 g
Typ produktu: Lek OTC

Żel Dip Rilif jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Żel zawiera 2 substancje czynne, czyli ibuprofen i mentol, dzięki czemu lek zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból oraz zmniejsza obrzęk. Dip Rilif można stosować u dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

DIP RILIF dzięki zawartości dwóch substancji czynnych – ibuprofenu i mentolu – posiada skojarzone działanie. Ibuprofen, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NPLZ), miejscowo stosowany powoduje efekt przeciwbólowy oraz przeciwzapalny. Mentol oddziałuje na zakończenia nerwowe skóry, łagodząc dolegliwości bólowe ścięgien, mięśni czy stawów. DIP RILIF bardzo szybko po naniesieniu na skórę łagodzi ból.

Wskazaniem do zastosowania żelu DIP RILIF jest miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne w: bólach reumatycznych (w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zwyrodnieniowymi i zapalnymi), bólach pleców, bólach mięśniowych; bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzjach sportowych; bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach; lumbago (postrzale)

Dawkowanie: Dip Rilif jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego, na skórę. Ilość aplikowanego leku należy dostosować do wielkości chorobowo zmienionego miejsca. Po użyciu żelu należy dokładnie umyć ręce, chyba, że to one są miejscem leczonym. Po zastosowaniu leku nie przykrywać leczonego miejsca opatrunkiem, np. bandażem albo plastrem. Zwykle stosowane dawkowanie dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat to cienka warstwa żelu delikatnie wmasowana do wchłonięcia na bolesne miejsce do 3 razy na dobę, ale nie częściej niż co 4-godziny.

Skład: Ibuprofen 50mg, mentol 30mg, karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona. 

Przeciwskazania: Przeciwwskazaniem do zastosowania DIP RILIF jest wystąpienie kiedykolwiek reakcji uczuleniowej na ibuprofen lub mentol, czy na którykolwiek z pozostałych składników tego leku, kwas acetylosalicylowy, lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie podawać leku astmatykom, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować żelu na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych, do oczu i na skórę w okolicach oczu jak również na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie. Dip Rilif może wchodzić w interakcje z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i może nasilić częstość występowania działań niepożądanych. Nie zaleca się stosowania leku podczas karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane: Zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka, pokrzywka i oparzenia w miejscu stosowania, bóle brzucha i niestrawność. U osób predysponowanych, u których występują lub występowały napady astmatyczne lub choroby alergiczne, mogą wystąpić napady duszności.