Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
44,90 zł brutto
41,57 zł netto (VAT 8%)

Pyralgina 500mg, 50 tabletek

Substancja czynna: Metamizolum natricum
Opakowanie: 50 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Lek Pyralgina należy do nieopioidowych leków przeciwbólowych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dodatkowo działa rozkurczowo na mięśnie gładkie.

Pyralgina jest wskazana do leczenia gorączki różnego pochodzenia oraz bólach silnego nasilenia np. ból migrenowy, ból kostno-stawowe po urazach, ból w okresie pooperacyjnym o umiarkowanym nasileniu, w leczeniu krótkotrwałym. Pyralgina jest wskazana gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Dawkowanie: 

Dorosłym i młodzieży w wieku 15 lat lub więcej (o masie ciała przekraczającej 53 kg) można podawać maksymalnie 1000 mg metamizolu w dawce pojedynczej (2 tabletki) nie częściej niż 4 razy na dobę w odstępach wynoszących 6–8 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 4000 mg (co odpowiada 8 tabletkom). Wyraźnego działania można spodziewać się w ciągu 30 do 60 minut od podania doustnego

Skład: 

Metamizol sodowy 500 mg, skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynian

Przeciwskazania:

Jeśli pacjent ma uczulenie na metamizol, inne pochodne pirazolonu i pirazolidyny (np. propyfenazon, fenazon lub fenylobutazon) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6); - jeśli u pacjenta występuje zespół astmy analgetycznej lub znana nietolerancja na leki przeciwbólowe objawiające się pokrzywką, obrzękiem naczynioworuchowym (obrzękiem w obrębie języka, twarzy, warg i (lub) gardła), tj. pacjenci, którzy reagują skurczem oskrzeli lub inną reakcją anafilaktoidalną na salicylany, paracetamol lub inne nieopioidowe leki przeciwbólowe, w tym niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak: diklofenak, ibuprofen, indometacyna lub naproksen; - jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności szpiku kostnego (np. po zastosowaniu leków obniżających odporność organizmu) lub zmiany w obrazie morfologicznym krwi, takie jak zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych (leukopenia) lub pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów (agranulocytoza), lub niedokrwistość; - jeśli u pacjenta występuje ostra niewydolność nerek lub wątroby, ostra porfiria wątrobowa; 2 - jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (rzadka choroba dziedziczna); - jeśli pacjent stosuje lek z grupy pochodnych pirazolonu i pirazolidyny (np. fenylobutazon, propyfenazon); - jeśli pacjentka jest w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Działania niepożądane: 

Wysypka polekowa (przemijająca wysypka), nadmierne zmniejszenie ciśnienia tętniczego, lekopenia, zmiany skórne (grudkowo-plamkowe), małopłytkowość (krwawienia, krwiaki), astma analgetyna, napady astmy, ostra niewydolność nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, białkomocz, skąpomocz, bezmocz, bóle i zawroty głowy, wymioty, nudności, biegunka, podrażnienie żołądka, bóle brzucha, czerwone zabarwienie moczu (po wysokich dawkach metamizolu), uszkodzenie wątroby. Należy odstawiać lek i wezmać pomoc lekarską w razie  pojawienia się  ciężkich  rakcji uczuleniowych:  rzadko występujący obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła, które mogą powodować utrudnienie połykania lub oddychania; bardzo rzadko występujący ciężki skurcz oskrzeli; zmiany skórne i śluzówkowe, jak świąd, pieczenie, zaczerwienienie, pokrzywka; wstrząs anafilaktyczny. 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Axoprofen Forte 400 mg, 20 tabletek

Lek Axoprofen Forte zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki.
8,90 zł

Gardimax Medica Spray do jamy ustnej

Aerozol Gardimax medica to lek łagodzący ból w stanie zapalnym lub podrażnieniu gardła i jamy ustnej. Lek zawiera 2 substancje czynne i działa dwukierunkowo. Jedna z nich miejscowo znieczula, natomiast druga odkaża. Gardimax medica można stosować u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2,5 roku.
27,90 zł

Paracetamol, Biofarm, 500 mg, 20 tabletek

Paracetamol Biofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i natężenia, jak: migreny, nerwobóle, menstruacyjne, zębów czy związane z grypą lub przeziębieniem. Produkt zawiera paracetamol i nie podrażnia żołądka.
7,50 zł

Paracetamol Filofarm 500mg 50 tabletek

Paracetamol Filofarm to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Tabletki leku można stosować w bólach różnego pochodzenia, jak np. bóle głowy, menstruacyjne, związane z przeziębieniem lub grypą czy nerwobóle. Lek przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.
9,90 zł