Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
34,90 zł brutto
32,31 zł netto (VAT 8%)

Excedrin Migra 20 tabl.

Opakowanie: 20 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Lek Excedrin MigraStop do stosowania w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny (objawów takich jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk oraz zaburzenia codziennego funkcjonowania) z aurą lub bez aury.

Kwas acetylosalicylowy i paracetamol zmniejszają ból i gorączkę, a kwas acetylosalicylowy dodatkowo działa przeciwzapalnie. Kofeina jest łagodnym środkiem pobudzającym i zwiększa działanie kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu.

Excedrin MigraStop jest stosowany w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny (objawów takich jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk oraz zaburzenia codziennego funkcjonowania) z aurą lub bez aury.

Sposób użycia: Lek do stosowania dla osób dorosłych (powyżej 18lat). W przypadku pojawienia się bólu głowy należy wziąć 1 tabletkę i popić ją pełną szklanką wody. W razie konieczności kolejną tabletkę można przyjąć po upływie 4-6 godzin od zażycia pierwszej. W przypadku bardziej intensywnego bólu głowy można wziąć jednorazowo 2 tabletki, w razie konieczności można przyjąć kolejne 2 tabletki po upływie 4-6 godzin od zażycia dwóch pierwszych tabletek. Nie należy stosować leku Excedrin MiaraStop w bólu głowy przez dłużei niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.

W przypadku wystąpienia objawów migreny lub aury migrenowej należy przyjąć 2 tabletki leku popijając je szklanką wody. W razie konieczności można przyjąć kolejne 2 tabletki zachowując 4-6 godzinny odstęp między dawkami. Nie należy stosować leku Excedrin MigraStop dłużej niż przez 3 dni w migrenie bez konsultacji z lekarzem.

Skład: Kwas acetylosalicylowy 250mg, paracetamol 250 mg, kofeina 65mg, hydroksypropyloceluloza niskopodsta-wiona, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, Opadry YS-1 -7086 (hypromeloza 3 cP, hyprome-loza 6 cP, hypromeloza 50 cP, tytanu dwutJenekiEIJI), glikol propylenowy), kwas benzoesowy (E210), wosk Carnauba.

Przeciwskazania: Nie stosować leku Excedrin MigraStop jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek ze składników tabletek powlekanych Excedrin MigraStop; jeśli stwierdzono kiedykolwiek reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe, takie jak diklofenak lub ibuprofen; u pacjentów z owrzodzeniem żołądka, jelit, lub jeżeli w przeszłości występowało owrzodzenie układu pokarmowego; jeżeli występuje krew w stolcu lub czarne stolce (objawy krwawienia lub perforacji żołądkowo-jelitowych); w przypadku hemofilii lub występowania innych chorób krwi; w ciężkich schorzeniach serca, wątroby lub nerek; podczas przyjmowania ponad 15 mg metotreksatu tygodniowo (patrz punkt Excedrin MigraStop a inne leki); w trzecim trymestrze ciąży; podczas karmienia piersią. Podczas stosowania leku, należy ograniczyć spożycie leków, żywności lub napojów zawierających kofeinę. 

Działania niepożądane: Nerwowość, zawroty głowy, nudności, dolegliwości w obrębie jamy brzusznej, bezsenność, drżenie, odrętwienie, ból głowy, szum w uszach, uczucie suchości w jamie ustnej, biegunka, wymioty, zmęczenie, uczucie zaniepokojenia, przyspieszone bicie serca, ból gardła, trudności z przełykaniem, odrętwienie i mrowienie dookoła ust, nadmierne wydzielanie śliny, zmniejszony apetyt, zaburzenia smaku, niepokój, nastrój euforyczny, uczucie napięcia, zaburzenia uwagi, utrata pamięci, zaburzona koordynacja, uczucie bólu w okolicy czoła i policzków, ból oczu, zaburzenia widzenia, uderzenia gorąca, problemy z naczyniami obwodowymi (np. w rękach lub nogach), krwawienie z nosa, płytki i spowolniony oddech, katar, wzdęcia, odbijanie się, nadmierne pocenie się, swędzenie, swędząca wysypka, zwiększona wrażliwość skóry, sztywność mięśni, kości lub stawów, ból szyi, ból pleców, kurcze mięśni, osłabienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej.

 

Znaczniki produktu