Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
3,90 zł brutto
3,61 zł netto (VAT 8%)

Paracetamol 0,5 g 10 tabl. /Biofarm/

Producent: BIOFARM SP.Z O.O.
Substancja czynna: Paracetamolum
Opakowanie: 10 tabl.
Typ produktu: Lek OTC

Lek Paracetamol Biofarm o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek nie działa przeciwzapalnie. Działa słabiej drażniąco na żołądek niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy).

Wskazaniem do stosowania są bóle różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takie jak: bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów oraz gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Sposób użycia: Lek podaje się doustnie. Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością płynu (najlepiej przegotowanej wody). Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki.

Dorośli i młodzież od 12 lat - dawka jednorazowa 1-2 tabletki. W utrzymującym się bólu 2-4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. W bólach nowotworowych: 10 mg/kg mc./dawkę co 4 godziny, zwykle w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 8 (osiem) tabletek (4000 mg paracetamolu).  Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Dzieci w wieku 6-12 lat - należy podawać połowę dawki przewidzianej dla osób dorosłych, z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami.  

Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat - leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat bez porozumienia z lekarzem. Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat można podawać paracetamol, stosując go w ilości 10 mg/kg mc./dawkę, w odstępach nie mniejszych niż 6 godzin.  

Skład: Paracetamol 500mg, skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Przeciwskazania: Nie stosować leku Paracetamol Biofarm jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby;  jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek; jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat bez porozumienia z lekarzem.

Nie należy stosować leku Paracetamol Biofarm jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych.

Działania niepożądane: Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem. Są to objawy reakcji nadwrażliwości (ciężkiego uczulenia) na lek.

Objawy występujące  rzadko: złe samopoczucie, niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi), zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi lub białych krwinek). 

Uwagi: Podczas stosowania leku Paracetamol Biofarm nie należy pić alkoholu. Przyjmowanie leku podczas posiłku może opóźnić czas rozpoczęcia jego działania. 

Lek Paracetamol Biofarm może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie stężenia glukozy we krwi.

 

 

Znaczniki produktu