Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
5,50 zł brutto
5,09 zł netto (VAT 8%)

Naproxen 200 mg 10 tabletek

Substancja czynna: Naproxenum
Opakowanie: 10 tabletek
Typ produktu: Lek OTC

Naproxen to lek przeciwbólowy stosowany w bólach towarzyszących chorobom mięśni i stawów.

Naproxen wskazany jest przy: lekkich skręceniach, uszkodzeniach powysiłkowych, bólach okolicy lędźwiowej oraz w bólach miesiączkowych. 

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 16 roku życia - doustnie, doraźnie w zwalczaniu bólu 2 tabletki (400 mg) jednorazowo, a następnie w razie konieczności 1 tabletkę co 6 do 8 godzin. Nie wolno przekraczać dawki dobowej wynoszącej 600 mg. Nie należy stosować tego leku w przypadku bólu dłużej niż 10 dni bez wyraźnego zalecenia przez lekarza. Działania niepożądane można minimalizować stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy czas konieczny do ustąpienia objawów. U osób powyżej 16 lat, z zaburzeniem czynności nerek, wątroby lub serca może być konieczne zmniejszenie dawki.

Skład:

Naproksen 200mg, laktoza, skrobia kukurydziana, stearynian magnezu, Poliwidon, krzemionka koloidalna, dodecylosiarczan sodu, żółcień pomarańczowa (E 110).

Przeciwskazania:

Nie stosować leku Naproxen Aflofarm jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta wystąpiła duszność, astma, katar lub pokrzywka po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego (np. aspiryna) lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ponieważ Naproxen Aflofarm może u tych pacjentów wywołać podobne objawy niepożądane; jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiło lub występuje krwawienie z przewodu pokarmowego; jeśli u pacjenta wystąpiło kiedykolwiek przedziurawienie (perforacja) ściany żołądka lub jelita, związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); jeśli u pacjenta występuje lub kiedykolwiek wystąpiła choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie wrzodu; jeśli pacjent ma skazę krwotoczną (zaburzenia krzepnięcia krwi); jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca; jeśli pacjent ma ciężką niewydolność nerek lub wątroby; jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w I i II trymestrze ciąży oraz w czasie karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 16 lat.

Naproxen może wchodzić w interakcje z lekami takimi jak: kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), glikokortykosteroidy, leki przeciwpłytkowe, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, sibutramina, takrolimus, cyklosporyna, leki przeciwzakrzepowe, lit, metotreksat, fenytoina, hydantoina, sulfonamidy, leki przeciwcukrzycowe, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki moczopędne; baklofen, zydowudyna, glikozydy nasercowe, antybiotyki chinolonowe, ranitydyna, sukralfat, tlenek i wodorotlenek magnezu, wodorotlenek glinu oraz kolestyramina, probenecyd.

Działania niepożądane:

Zawroty głowy, ból głowy, uczucie pustki w głowie, niestrawność, nudności, zgaga, ból brzucha, ospałość, bezsenność, senność, biegunka, zaparcia, wymioty, wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze), świąd, pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze), owrzodzenie przewodu pokarmowego z krwawieniem lub perforacją (przedziurawieniem), krwawienie z przewodu pokarmowego, obrzęk naczynioruchowy (nagły obrzęk twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu), zaburzenia czynności nerek, obrzęki obwodowe (m.in. w okolicach kostek), szczególnie u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lub niewydolnością nerek, gorączka (w tym dreszcze i choroby przebiegające z gorączką). 

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi wysypka, silne puchnięcie twarzy, ust lub gardła utrudniające oddychanie, mówienie lub przełykanie, zmniejszenie ciśnienia krwi, wolne lub szybkie tętno, bladość, niepokój, pocenie się, zawroty głowy, utrata przytomności, zatrzymanie oddechu i pracy serca (są to objawy silnej reakcji uczuleniowej); wymioty zawierające krew lub fusowatą treść – podobną do fusów z kawy, czarny stolec lub krew w stolcu (są to objawy krwawienia z przewodu pokarmowego).

Uwagi:

Pokarm może nieznacznie opóźniać wchłanianie leku.

Przed wykonaniem badań laboratoryjnych pacjent powinien powiedzieć lekarzowi, że przyjmuje lek Naproxen, gdyż może on fałszować wyniki niektórych badań (np. oznaczenie w moczu steroidów 17-ketogennych oraz kwasu 5-hydroksyindolooctowego (5 HIAA)).

Lek może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jeśli pacjentka planuje ciążę lub ma trudności z zajściem w ciążę, należy odstawić lek.

Niektórzy pacjenci stosując naproksen mogą odczuwać senność, zawroty głowy, bezsenność oraz stany przygnębienia (depresje). Jeżeli u pacjentów występują takie lub podobne działania niepożądane powinni oni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.