Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
22,55 zł brutto
20,88 zł netto (VAT 8%)

Polopiryna Max 500 mg 20 tabletek

Substancja czynna: Acidum acetylsalicylicum
Opakowanie: 20 tabletek
Typ produktu: Lek OTC

Produkt zawiera kwas acetylosalicylowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. 

Polopiryna wskazana jest w leczeniu dolegliwości bólowych i gorączkowych związanych z przeziębieniem i grypą, w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, w tym, bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów oraz stany chorobowe wymagające długotrwałego stosowania kwasu acetylosalicylowego w dużych dawkach, jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Sposób użycia: Dorośli jednorazowo od 500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek). W razie potrzeby dawkę można powtarzać 2 lub 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 3 g na dobę. Młodzież w wieku powyżej 16 lat, wyłącznie na zlecenie lekarza: 500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek) na dobę.

Skład: Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 500 mg, skrobia kukurydziana; skrobia kukurydziana modyfikowana; hypromeloza; kopolimer kwasu metakrylowego; talk; tytanu dwutlenek (E171); trietylu cytrynian; czerwień koszenilowa, lak (E124); krzemionka koloidalna bezwodna; sodu wodorowęglan; sodu laurylosiarczan.

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy występuje u 0,3% populacji, w tym u 20% chorych na astmę oskrzelową lub przewlekłą pokrzywkę. Objawy nadwrażliwości: pokrzywka, a nawet wstrząs, mogą wystąpić w ciągu 3 godzin od przyjęcia kwasu acetylosalicylowego. Nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przebiegająca z objawami, takimi jak: skurcz oskrzeli, katar sienny, wstrząs. Astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna lub obrzęk błony śluzowej nosa, gdyż pacjenci z tymi schorzeniami mogą reagować na niesteroidowe leki przeciwzapalne napadami astmy, ograniczonym obrzękiem skóry i błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywką częściej niż inni pacjenci. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego (może dojść do wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego lub uczynnienia choroby wrzodowej). Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Ciężka niewydolność serca. Zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia, małopłytkowość) oraz jednoczesne leczenie środkami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny, heparyna). Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych, ze względu na mielotoksyczność. U dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat. W trzecim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.