Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
25,30 zł brutto
23,43 zł netto (VAT 8%)

Apap Junior 250 mg 10 saszetek

Substancja czynna: Paracetamol
Opakowanie: 10 saszetek
Typ produktu: Lek OTC

Apap Junior to lek w formie granulatu podawanego na język, który jest przeznaczony dla dzieci. Lek zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. 

Apap Junior stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki u dzieci w wieku powyżej 4 lat. Smak truskawkowo-waniliowy.

Dawkowanie:

Lek Apap Junior podaje się wyłącznie doustnie, na język, bez popijania. Nie należy przyjmować leku po posiłku. Dawka leku zależy od wieku i masy dziecka (zgodnie z tabelą). Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę.

Masa ciała (wiek) Dawka jednorazowa Maksymalna dawka dobowa
17 kg - 25 kg (4-8 lat) 250 mg paracetamolu (1 saszetka) 1000 mg paracetamolu (4 saszetki)
26 kg-40 kg (8-12 lat) 500 mg paracetamolu (2 saszetki) 1500 mg paracetamolu (6 saszetek)

 

Skład:

Paracetamol 250 mg, sorbitol (E 420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E 955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).

Przeciwskazania:

Nie przyjmować leku Apap Junior jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników; jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby. Lek nie jest wskazany u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Działania niepożądane:

Niedokrwistość (zarówno zmniejszona liczba czerwonych krwinek jak i niski poziom hemoglobiny w krwinkach) , niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek (zwane depresją szpiku kostnego), małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi); obrzęki zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwawienie, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby (uszkodzenie wątroby, martwica wątroby), żółtaczka. świąd (swędzenie) , wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy (obrzęki podskórne obejmujące okolice twarzy, kończyn, mogące zamykać drogi oddechowe) pokrzywka (swędząca wysypka); choroby nerek, ciężkie reakcje skórne. 

Pytania i odpowiedzi:

Jaka jest zalecana dawka Apap Junior 250 mg?

Dawka leku Apap Junior zależy od wieku i masy ciała dziecka. Zazwyczaj jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10–15 mg/kg masy ciała, a całkowita dzienna dawka to 60-75 mg/kg masy ciała.

Do jakich wskazań jest stosowany Apap Junior 250 mg?

Apap Junior 250 mg jest stosowany u dzieci powyżej 17 kg (4 lata) jako lek na gorączkę i ból.

Czy są jakieś przeciwwskazania lub rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy stosowaniu Apap Junior 250 mg?

Przed zastosowaniem leku Apap Junior 250 mg, zaleca się skonsultowanie z lekarzem, szczególnie jeśli dziecko ma nietolerancję niektórych cukrów lub inne istotne schorzenia.

Jaki jest skład leku Apap Junior 250 mg?

1 saszetka leku Apap Junior zawiera 250 mg paracetamolu.