Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
10,60 zł brutto
9,81 zł netto (VAT 8%)

Axoprofen Forte zaw.doust. 0,04g/ml 100ml

Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 100 ml
Typ produktu: Lek OTC

Axoprofen Forte - lek zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej: niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki. Smak pomarańczowy. 

Wskazania do stosowania: gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego), bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych, bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu, bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle na skutek ząbkowania, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle głowy (włącznie z migreną), bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego).

Sposób użycia: Podanie doustne. Produkt leczniczy Axoprofen Forte najlepiej podawać po jedzeniu. Dawkowanie może się różnić w zależności od wieku pacjenta i problemu klinicznego. Zalecana dawka dobowa produktu leczniczego wynosi 20 do 30 mg/kg masy ciała, podawana w 3 lub 4 podzielonych dawkach. Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zachować co najmniej 6 godzin przerwy. 

  • Niemowlęta w wieku od 3 do 6 miesięcy (masa ciała powyżej 5 kg):
    1,25 ml (50 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
  • Niemowlęta w wieku od 6 do 12 miesięcy (masa ciała 7 kg-9 kg):
    1,25 ml (50 mg ibuprofenu) – 3-4 razy na dobę.
  • Dzieci w wieku od 1 do 3 lat (masa ciała 10 kg-15 kg):
    2,5 ml (100 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
  • Dzieci w wieku od 4 do 6 lat (masa ciała 16 kg-20 kg):
    3,75 ml (150 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
  • Dzieci w wieku od 7 do 9 lat (masa ciała 21 kg-29 kg):
    5 ml (200 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
  • Dzieci w wieku od 10 do 12 lat (masa ciała 30 kg-40 kg):
    7,5 ml (300 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
  • Dzieci w wieku powyżej 12 lat (masa ciała powyżej 40 kg):
    7,5 ml (300 mg ibuprofenu) – 3-4 razy na dobę.

W przypadku dzieci w wieku od 3 do 6 miesięcy należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nasilają się lub jeśli nie ustępują po 24 godzinach. W przypadku dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie produktu leczniczego jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu. Dzieciom w wieku poniżej 6 miesięcy można podawać produkt leczniczy tylko po konsultacji lekarskiej. 

U pacjentów dorosłych w przypadku istniejącego problemu połykania, produkt leczniczy w postaci zawiesiny może być podawany 4 razy na dobę po 7,5 ml (300 mg). 

Skład: 1ml zawiera ibuprofen 40mg, sorbitol 70%, glikol propylenowy, sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sacharyna sodowa, sodu cytrynian, glicerol, guma ksantan, polisorbat 80, aromat pomarańczowy, woda oczyszczona. 

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawarta w leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); występujące kiedykolwiek w wywiadzie: astma oskrzelowa, zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy lub skurcz oskrzeli po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); zaburzenia krzepnięcia (ibuprofen może przedłużyć czas krwawienia); choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub nawracająca) w wywiadzie lub nawracające krwawienia z przewodu pokarmowego (zdefiniowane jako dwa lub więcej epizodów owrzodzenia lub krwawienia); krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja związane z wcześniejszym leczeniem NLPZl czynne krwawienie oraz zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu (takie jak małopłytkowość); ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA); ciężka niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 30 ml/min); trzeci trymestr ciąży; pacjenci odwodnieni; dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy; skaza krwotoczna.

Działania niepożądane: Zaburzenia wskaźników morfologii krwi, pokrzywka i świąd, reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem a także napady astmy oskrzelowej (z możliwym spadkiem ciśnienia tętniczego krwi), ciężkie uogólnione reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardię), bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, zaburzenia widzenia, toksyczna neuropatia nerwu wzrokowego, obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, niestrawność, ból brzucha, nudności, biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Leśniowskiego-Crohna, zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby szczególnie podczas długotrwałego stosowania, niewydolność wątroby i ostre zapalenie wątroby, rumień wielopostaciowy, reakcje pęcherzowe, : reakcja polekowa z eozynofilią i objawami ogólnymi (zespół DRESS), ostra uogólniona osutka krostkowa (AGEP), reakcje nadwrażliwości na światło, obrzęki, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi (retencja sodu), uczucie zmęczenia. 

Znaczniki produktu