Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
31,00 zł brutto
28,70 zł netto (VAT 8%)

DIKY 4% płyn 30 ml

Substancja czynna: Diclofenacum
Opakowanie: 30 ml
Typ produktu: Lek OTC

Diky 4% to lek w postaci aerozolu stosowanego na skórę w celu uśmierzania ostrego bólu oraz obrzęku małych i średnich stawów a także otaczających tkanek. Substancją czynną leku jest diklofenak, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Oprócz działania przeciwzapalnego lek wykazuje także właściwości przeciwbólowe. Diky 4% można stosować u dzieci od 14. roku życia i osób dorosłych.

Diky 4% stosuje się do miejscowego, objawowego leczenia bólu oraz stanu zapalnego występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.

Dawkowanie: Lek stosuje się zewnętrznie, na skórę. Zalecane dawkowanie dla dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia - 4 do 5 rozpyleń leku 3 razy na dobę. Liczba rozpyleń zależy od wielkości leczonej powierzchni. Maksymalna pojedyncza dawka nie powinna przekraczać 5 rozpyleń. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 rozpyleń. Jeśli w ciągu 3 dni nie nastąpiła poprawa, należy skonsultować się z lekarzem. Po złagodzeniu objawów (bólu i obrzęku) należy przerwać leczenie. Leku nie należy stosować dłużej niż 7-8 dni bez konsultacji z lekarzem. 

Instrukcja użycia: Zdjąć wieczko. Trzymając pionowo butelkę należy rozpylić Diky 4% na bolesne bądź obrzęknięte miejsce, a następnie wmasować w skórę. Po aplikacji należy umyć ręce. Wyjątek stanowi przypadek, gdy leczone są właśnie dłonie. Po zastosowaniu Diky 4% przed założeniem ubrania bądź bandaża należy poczekać aż lek wyschnie. Mokry preparat może plamić ubranie.

Skład: Diklofenak sodowy 40mg, glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, NAT 8539: lecytyna sojowa 76% i etanol bezwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, disodu edetynian, olejek miętowy, askorbylu palmitynian, woda oczyszczona, kwas solny 10% i sodu wodorotlenek 10% (do ustalenia pH).

Przeciwskazania: Nie stosować leku jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; jeśli pacjent jest uczulony na orzeszki ziemne lub soję; jeśli kiedykolwiek wcześniej u pacjenta wystąpiła - przebiegająca z trudnościami z oddychaniem, wysypką i nieżytem nosa - reakcja uczuleniowa na aspirynę (kwas acetylosalicylowy) lub którykolwiek inny lek z grupy NLPZ, na przykład ibuprofen; w ostatnich trzech miesiącach ciąży; na skórę piersi u kobiet karmiących piersią; u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia. 

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent stosuje tabletki, kapsułki lub czopki przeciwbólowe zawierające: diklofenak sodowy, kwas acetylosalicylowy, jakikolwiek inny lek przeciwzapalny, na przykład ibuprofen.

Działania niepożądane: Wysypka na skórze, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry, zwiększona wrażliwość skóry na słońce - możliwe poparzenie słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami, reakcje w miejscu podania, sucha skóra, uczucie pieczenia. Jeśli wystąpią następujące objawy uczulenia, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza lub farmaceuty:wysypka na skórze z pęcherzami, pokrzywka, świszczący oddech, duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób).

Znaczniki produktu