Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
5,90 zł brutto
5,46 zł netto (VAT 8%)

Axoprofen Forte 400 mg, 20 tabletek

Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 20 tabletek
Typ produktu: Lek OTC

Lek Axoprofen Forte zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki.

Lek Axoprofen Forte stosuje się w następujących przypadkach: gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego) oraz bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych, bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle na skutek ząbkowania, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle głowy (włącznie z migreną, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Sposób użycia: Doustnie. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.  Pacjenci dorośli i młodzież o masie ciała od 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej) połowa tabletki 400 mg (to jest 200 mg) lub jedna cała tabletka (400 mg) podawane w dawce pojedynczej. Jeśli konieczne, można przyjąć dodatkowe dawki, tj. połowę tabletki lub jedną całą. Odpowiednią przerwę pomiędzy kolejnymi dawkami ustala się w zależności od objawów oraz z uwzględnieniem maksymalnej dawki dobowej. Odstęp ten nie powinien być krótszy niż 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu 24 godzin.

Skład: Ibuprofenu 400 mg, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia elowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), talk, glikol propylenowy.

Przeciwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli u pacjenta wystąpiła kiedykolwiek reakcja nadwrażliwości po przyjęciu ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ), taka jak: skurcz oskrzeli (zaciśnięcie mięśni w płucach powodujące duszność), astma, katar, swędzący nos i stan zapalny nosa z kichaniem, pokrzywka (swędząca wysypka) lub obrzęk naczynioruchowy (obrzęk pod skórą). Jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia wytwarzania niektórych składników krwi. Jeśli u pacjenta występuje lub występowała nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (wrzody trawienne) lub krwawienie (co najmniej dwa różne epizody potwierdzonych owrzodzeń lub krwawień). Jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jeśli u pacjenta występuje krwawienie do mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne aktywne krwawienie. Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jeśli pacjent jest poważnie odwodniony (np. z powodu wymiotów, biegunki lub niewystarczającego przyjmowania płynów). Jeśli pacjentka jest w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane: Objawy dotyczące przewodu pokarmowego, takie jak: zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia, niestrawność oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, nadmierne pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka, szumy uszne, utrata słuchu, uszkodzenia tkanki nerek, zaburzenia w tworzeniu się krwinek, hipoglikemia, hiponatremia, kołatanie serca (palpitacje), niewydolność serca, zawał serca, nadciśnienie tętnicze, zapalenie naczyń, zapalenie przełyku lub zapalenie trzustki, powstawanie przeponopodobnych zwężeń w jelicie, reakcje psychotyczne, omamy, zakłopotanie, depresja, niepokój, astma, katar, nieprawidłowa czynność nerek, uczucie mrowienia i kłucia (parestezje) i zapalenie nerwu wzrokowego. 

Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Pantoprazol Teva 20mg 14 tabletek

Pantoprazol Teva to produkt leczniczy do krótkotrwałego stosowania w objawach refluksu - chorobie refluksowej przełyku np. zgaga, kwaśne odbijanie z kwaśnym posmakiem w ustach. Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych.
5,90 zł

Vigalex Max 4 000 I.U. 60 tabletek

Vigalex Max- wskazany w niedoborze witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u osób z otyłością. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu fosforu i wapnia, przez co pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Korzystnie wpływa na układ mięśniowy i nerwowy. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.
30,99 zł

Pyralgina 500mg, 50 tabletek

Lek Pyralgina należy do nieopioidowych leków przeciwbólowych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dodatkowo działa rozkurczowo na mięśnie gładkie.
42,00 zł

Gardimax Medica Spray do jamy ustnej

Aerozol Gardimax medica to lek łagodzący ból w stanie zapalnym lub podrażnieniu gardła i jamy ustnej. Lek zawiera 2 substancje czynne i działa dwukierunkowo. Jedna z nich miejscowo znieczula, natomiast druga odkaża. Gardimax medica można stosować u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2,5 roku.
28,00 zł