Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
22,00 zł brutto
20,37 zł netto (VAT 8%)

Ibufen Forte dla dzieci truskawka 100ml

Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 100 ml
Typ produktu: Lek OTC

Ibufen dla dzieci forte to produkt leczniczy w postaci syropu przeznaczony dla dzieci. Stosuje się go w zwalczaniu bólu, gorączki, stanu zapalnego, który towarzyszy np. ząbkowaniu, infekcjom. Smak truskawkowy. 

Lek Ibufen dla dzieci FORTE obniża gorączkę, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. 

Lek Ibufen dla dzieci Forte jest przeznaczony do stosowania u dzieci, młodzieży i osób dorosłych w następujących przypadkach: gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym da umiarkowanego (także bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego).

Sposób użycia:  Określając dawkę ibuprofenu u dzieci o masie ciała powyżej 5 kg należy uwzględnić masę ciała (mc.) i wiek dziecka.  Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg/kg mc., aż do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 30 mg/kg mc., podzielonej na 3 do 4 pojedynczych dawek.

Produkt podaje się po posiłkach, z dużą ilością płynów. Należy zachowywać co najmniej 6-godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej. Bez konsultacji z lekarzem pacjent nie powinien stosować leku dłużej niż 3 dni. Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się, nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Leku nie należy stosować u niemowląt o masie ciała poniżej 5 kg.

Masa ciała (wiek pacjenta) Dawka jednorazowa Częstość podawania
(maksymalna dawka dobowa ibuprofenu)
5-7,6 kg (3-6 miesięcy) 1,25 ml (1 × 50 mg) 3 razy na dobę (150 mg)
7,7-9 kg (6-12 miesięcy) 1,25 ml (1 × 50 mg) 3 do 4 razy na dobę (150-200 mg)
10-15 kg (1-3 lat) 2,5 ml (1 × 100 mg) 3 razy na dobę (300 mg)
16-20 kg (4-6 lat) 3,75 ml (1 × 150 mg) 3 razy na dobę (450 mg)
21-29 kg (7-9 lat) 5 ml (1 × 200 mg) 3 razy na dobę (600 mg)
30-40 kg (10-12 lat) 7,5 ml (1 × 300 mg) 3 razy na dobę (900 mg)
Powyżej 40 kg
(dzieci i młodzież od 12 lat i dorośli)
5-10 ml (200-400 mg) 3 razy (1200 mg)

Skład: Ibuprofen  200 mg, hypromeloza, guma ksantan, glicerol (E422), sodu benzoesan (E211), maltitol ciekły (E965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa (E954), sodu chlorek, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Przeciwskazania: Nie stosować leku Ibufen dla dzieci Forte: jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent miał w przeszłości objawy alergii w postaci kataru (nieżytu błony śluzowej nosa), obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki, skurczu oskrzeli, astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); jeśli u pacjenta występuje lub występowało w przeszłości owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, albo występuje lub występowało krwawienie z przewodu pokarmowego; jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca; jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie; jeśli u pacjenta stwierdzono skazę krwotoczną; jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego, takie jak trombocytopenia; jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów); w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży; nie podawać niemowlętom o masie ciała poniżej 5 kg.

Działania niepożądane: Biegunka, niestrawność, ból brzucha, nudności, wzdęcia, bóle głowy, wysypki skórne różnego typu, pokrzywka i świąd, wzdęcia, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie i uczucie zmęczenia, aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia układu krwiotwórczego, ciężkie reakcje nadwrażliwości, astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, duszność i świszczący oddech; nerwowość; zaburzenia widzenia; szumy uszne, zawroty głowy; obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca (zgłaszano w związku ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach); choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smołowate stolce, krwawe wymioty, szczególnie u osób w podeszłym wieku; wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie błony śluzowej żołądka, owrzodzenie błony śluzowej jamy ustnej; zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Leśniowskiego-Crohna; zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania ibuprofenu; zapalenie wątroby i żółtaczka; ciężkie postaci reakcji skórnych, ostra niewydolność nerek; martwica brodawek nerkowych, obniżony poziom hematokrytu i hemoglobiny w wynikach badań laboratoryjnych.

Znaczniki produktu