Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
23,90 zł brutto
22,13 zł netto (VAT 8%)

Ibum Forte Pure zawiesina 200mg/5ml 100g

Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 100 g
Typ produktu: Lek OTC

Lek Ibum Forte Pure w formie zawiesiny doustnej zawiera ibuprofen należący go grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), wykazujący działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Produkt przeznaczony jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci od 3 miesiąca życia. 

Ibum Forte Pure wskazany jest do stosowania podczas gorączki różnego pochodzenia (np. w przebiegu grypy, przeziębienia, odczynu poszczepiennego), a także w bólu o słabym lub umiarkowanym nasileniu (np. ból głowy, gardła i mięśni, zębów, ból po zabiegach stomatologicznych lub na skutek ząbkowania, bólu uszu, stawów i kości na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia) lub na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne). 

Sposób użycia: Zawiesina przeznaczona jet do stosowania doustnego, przed użyciem należy wstrząsnąć butelką. Lek należy podawać w odstępach wynoszących co najmniej 6 godzin. Do opakowania dołączona została strzykawka doustna ułatwiająca dawkowanie. 

Wiek dziecka (masa ciała) Dawka jednorazowa Dawkowanie/Maksymalna dawka dobowa
3-6 miesięcy (5-7,6 kg) 1,25 ml (50 mg) 3 razy na dobę = 150 mg
6-12 miesięcy (7,7-9 kg)  1,25 ml (50 mg) 3-4 razy na dobę = 150-200 mg
1-3 lata (10-15 kg) 2,5 ml (100 mg) 3 razy na dobę = 300 mg
4-6 lat (16-20 kg) 3,75 ml (150 mg) 3 razy na dobę = 450 mg
7-9 lat (21-29 kg) 5 ml (200 mg) 3 razy na dobę = 600 mg
10-12 lat (30-40 kg) 7,5 ml (300 mg) 3 razy na dobę = 900 mg
Młodzież i dorośli powyżej 40 kg 7,5-10 ml (300-400 mg) 3-4 razy na dobę po 7,5 ml = 900-1200 mg

Lek wskazany jest do krótkotrwałego stosowania. Nie należy przekraczać dziennej dawki ibuprofenu, która wynosi 20-30 mg/kg masy ciała. Przed podaniem leku niemowlętom poniżej 6 miesiąc życia należy skonsultować się z lekarzem. 

Skład: Ibuprofen 200mg, maltitol ciekły (E 965), glicerol (E 422), guma ksantan, sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona.

Przeciwskazania: Produktu nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników leku. Nie zaleca się podawania zawiesiny pacjentom: z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, perforacją (przedziurawieniem) lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ; u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, duszności lub astmy oskrzelowej; z ciężkim odwodnieniem (spowodowanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów); przyjmującym inne leki z grupy NLPZ (w tym inhibitory COX-2 takie jak celekoksyb lub etorykoksyb); u których występuje ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek, ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA); jeśli występuje u nich krwawienie w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne krwawienie; jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna (skłonność do krwawień) lub zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu; w trakcie przebiegu ospy wietrznej. Nie zaleca się stosowania w ciąży. 

Produkt może wchodzić w interakcje z innymi stosowanymi lekami. Należy poinformować lekarza jeśli pacjent przyjmuje: kortykosteroidy (np. prednizolon), ponieważ mogą one zwiększać ryzyko owrzodzenia lub krwawienia z przewodu pokarmowego, inne leki z grupy NLPZ, leki przeciwpłytkowe (takie jak kwas acetylosalicylowy) i selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (leki przeciwdepresyjne), ponieważ zwiększają one ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w obrębie przewodu pokarmowego, leki stosowane w nadciśnieniu krwi i leki moczopędne, ponieważ leki z grupy NLPZ mogą osłabiać działanie tych leków i istnieje możliwość zwiększenia ryzyka uszkodzenia nerek. W takim przypadku ważne by dziecko piło duże ilości płynów w ciągu dnia, lit (lek stosowany w depresji), ponieważ może zwiększać się działanie litu, metotreksat (lek stosowany w leczeniu chorób nowotworowych lub chorób reumatycznych), ponieważ może zwiększać się działanie metotreksatu, takrolimus (lek hamujący reakcje immunologiczne), ponieważ zwiększone jest ryzyko toksycznego działania na nerki, cyklosporynę (lek hamujący reakcje odpornościowe), ponieważ istnieją ograniczone dane dotyczące zwiększonego ryzyka toksycznego działania na nerki, zydowudynę (lek stosowany w leczeniu AIDS), ponieważ stosowanie leku IBUM FORTE PURE może prowadzić do zwiększenia ryzyka krwawienia do stawów lub krwawienia, które prowadzi do obrzęków (u pacjentów z hemofilią z pozytywnym wynikiem testu na obecność przeciwciał HIV), pochodne sulfonylomocznika (leki przeciwcukrzycowe): mogą wystąpić oddziaływania kliniczne między tymi lekami a lekami z grupy NLPZ. Zalecana jest kontrola stężenia glukozy we krwi; probenecyd i sulfinpirazon (leki stosowane w leczeniu dny moczanowej): mogą opóźnić wydalanie ibuprofenu, glikozydy naparstnicy, fenytoina i lit: ibuprofen może zwiększyć stężenie tych leków w osoczu, antybiotyki z grupy chinolonów, gdyż mogą zwiększać ryzyko wystąpienia drgawek, cholestyraminę, ponieważ może opóźniać i zmniejszać wchłanianie leków z grupy NLPZ, worykonazol i flukonazol (leki przeciwgrzybicze): mogą zwiększać narażenie na leki z grupy NLPZ, baklofen (lek rozluźniający mięśnie): działanie toksyczne baklofenu może wystąpić po rozpoczęciu stosowania ibuprofenu, rytonawir (lek stosowany w terapii zakażeń wirusem HIV): rytonawir może zwiększać stężenie leków z grupy NLPZ w osoczu, aminoglikozydy (rodzaj antybiotyków): leki z grupy NLPZ mogą zmniejszyć wydalanie aminoglikozydów, mifepryston: nie należy stosować leków z grupy NLPZ w okresie 8 – 12 dni po podaniu mifeprystonu, ponieważ mogą one osłabiać działanie mifeprystonu, leki z grupy antagonistów kanałów wapniowych: zmniejszona skuteczność przeciwnadciśnieniowa i zwiększone ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego, dezipraminę: zwiększona toksyczność dezipraminy, typowa dla trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, lewofloksacynę i ofloksacynę: zwiększone ryzyko poważnych działań ze strony ośrodkowego układu nerwowego, pochodne tienopirydyny: zwiększone ryzyko krwawień, na skutek addytywnego działania antyagregacyjnego i przeciwzakrzepowego, bisfosfoniany: zwiększone ryzyko działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, leki o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew lub zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna - kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna), leki obniżające ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak kaptopryl, leki beta-adrenolityczne, takie jak leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan).

Działania niepożądane: Wysypka obejmująca całe ciało, złuszczanie, powstawanie pęcherzy i odpadanie płatów skóry, zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie choroby Crohna (zapalna choroba jelit), bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka, które mogą krwawić lub pękać, owrzodzenie jamy ustnej i (lub) obrzęk i podrażnienie ust, reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy (z możliwym spadkiem ciśnienia krwi), szumy uszne, zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit, ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęcherze, które mogą się łuszczyć i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona. W wyjątkowych przypadkach wystąpiły ciężkie zakażenia skóry w trakcie ospy (ospa wietrzna), zmniejszone oddawanie moczu niż zwykle oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny). Uszkodzenia nerek lub zwiększenie stężenia mocznika we krwi (pierwszymi objawami są zmniejszone oddawanie moczu, zmętnienie moczu, krew w moczu, ból pleców, możliwy obrzęk nóg i ogólne złe samopoczucie), problemy dotyczące wytwarzania krwinek (pierwsze objawy to gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie jamy ustnej, objawy grypopodobne, silne zmęczenie, krwawienia z nosa i skóry, niewyjaśnione lub nietypowe siniaki), reakcje psychotyczne i depresja, nasilenie stanu zapalnego z powodu zakażenia, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby. Niewydolność lub uszkodzenie wątroby, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, objawiające się zażółceniem skóry i oczu lub jasnym stolcem i ciemnym moczem, objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych wraz ze sztywnością karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączka lub zaburzenia świadomości. Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, choroba mieszana tkanki łącznej) są bardziej narażeni na wystąpienie działań niepożądanych. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, w przypadku ich wystąpienia. Ponadto lek Ibum Forte Pure może w niewielkim stopniu zwiększać ryzyko zawały serca i udaru. 

Należy niezwłocznie przerwać stosowanie produktu leczniczego i zgłosić się do lekarza jeśli u dziecka wystąpią: objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (silny ból brzucha, czarne stolce, krwawe wymioty lub cząsteczki o ciemnej barwie, które przypominają fusy kawy), objawy ciężkich reakcji alergicznych (nasilenie astmy, niewyjaśnione świszczenie lub duszność, obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, kołatanie serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu) lub jeśli wystąpią ciężkie reakcje skórne (wysypka obejmująca całe ciało, złuszczanie, powstawanie pęcherzy i odpadanie płatów skóry). 

Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Proovulin 30 saszetek

Suplement diety Proovulin zawiera w swoim składzie dwie aktywne biologicznie formy inozytolu: mio-inozytol oraz D-chiro-inozytol. Proporcja wynosząca 40:1 pomiędzy obiema formami inozytolu występującymi w preparacie jest odwzorowaniem proporcji, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Mio-Inozytol jest istotny w procesie prawidłowego dojrzewania oocytów.
17,90 zł

Vigalex Forte 2 000 I.U. 60 tabletek

Lek Vigalex Forte w formie tabletek zawiera witaminę D3 (Cholecalciferolum). Przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia w celu zapobiegania jej niedoborom witaminy D.
21,90 zł

JUVIT C 100 mg/ml 40 ml

Krople doustne Juvit C to lek uzupełniający codzienną dietę w witaminę C. Lek podaje się w leczeniu, ale również w profilaktyce niedoborów witaminy C i chorób z tym związanych, jak szkorbut. Juvit C można podawać m.in. niemowlętom karmionym sztucznie. Produkt leczniczy dedykowany dzieciom.
17,90 zł

APAP Extra 500 mg + 65 mg, 10 tabletek

Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę, która wzmacnia jego działanie przeciwbólowe. Apap Extra może być stosowany przy łagodnych bólach różnego pochodzenia, jak np. migrena, nerwobóle, oraz podczas objawów przeziębienia i grypy.
9,90 zł