Masz żadnych produktów w koszyku.
APTEKA INTERNETOWA POD GRYFEM
21,90 zł brutto
20,28 zł netto (VAT 8%)

Vicks Antigrip Max 14 saszetek

Opakowanie: 14 saszetek
Typ produktu: Lek OTC

Vicks Antigrip Max to lek stosowany do zwalczania objawów przeziębienia i grypy takich jak gorączka, niedrożny nos, ból głowy, gardła, mięśni. 

Vicks SymptoMed Max to lek wieloskładnikowy. Paracetamol odpowiada za działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Fenylefryna działa obkurczająco na naczynia krwionośne. Dzięki temu zmniejsza przekrwienie i opuchnięcie błony śluzowej nosa. Oddychanie staje się łatwiejsze. Chlorfenamina jest lekiem przeciwhistaminowym. Zmniejsza ilość śluzu produkowanego przez śluzówkę jam nosowych. 

Vicks AntiGrip Max stosuje się do leczenia objawowego przeziębienia i grypy. Lek jest wskazany przy takich objawach jak: gorączka, słaby lub umiarkowany ból (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzęk błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Sposób użycia: Dorośli - jedna saszetka co 6-8 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia. Jeżeli gorączka występuje dłużej niż przez 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni, objawy ulegają nasileniu lub pojawiają się nowe, należy zwrócić się do lekarza. Vicks AntiGrip Max należy stosować, gdy występują objawy bólowe i gorączka. W przypadku ich ustąpienia powinno się zakończyć stosowanie leku

Skład: Paracetamol 100mg, fenylefryny wodorowinian 15,58mg, chlorfeniraminy maleinian 4mg, mannitol, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, aromat pomarańczowy PHS 132958.

Przeciwskazania: Nie stosować leku Vicks AntiGrip Max jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent ma nadciśnienie tętnicze; jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy; jeśli pacjent ma jakąkolwiek ciężką chorobę serca lub tętnic (taką jak choroba wieńcowa); jeśli u pacjenta stwierdzono tachykardię (zbyt szybkie bicie serca); jeśli pacjent ma ciężką niewydolność nerek; jeśli pacjent ma jaskrę; jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby. W trakcie leczenia lekiem Vicks SymptoMed Max nie powinno się pić alkoholu. W czasie ciąży nie należy stosować leku Vicks AntiGrip Max , jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne. Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować tego leku. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci, ze względu na dużą dawkę paracetamolu.

Vicks AntiGrip Max ze względu na zawartość paracetamolu może wchodzić w interakcje z: doustne leki przeciwzakrzepowe (acenokumarol, warfaryna), leki przeciwpadaczkowe (lamotrygina, fenytoina, fenobarbital, metylofenobarbital, prymidon), leki przeciwgruźlicze (izoniazyd, ryfampicyna), pewne leki stosowane do zwiększenia wydalania moczu (diuretyki pętlowe, np. furosemid), leki stosowane do leczenia dny moczanowej (probenecyd), leki stosowane przeciwko nudnościom i wymiotom (metoklopramid i domperydon), propranolol stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi i zaburzeń rytmu serca, kolestyramina (stosowana do zmniejszenia cholesterolu we krwi), długotrwałe przyjmowanie karbamazepiny, ziele dziurawca lub inne leki indukujące enzymy wątrobowe, kwas acetylosalicylowy, zydowudyna.

Vicks AntiGrip Max ze względu na zawartość fenylefryny może wchodzić w interakcje z: inhibitory monoaminooksydazy (leki stosowane w leczeniu m. in. depresji takie, jak fenelzyna, izokarboksazyd, nialamid, tranylcypromina, moklobemid lub leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, takie jak selegilina), leki blokujące receptor alfa-adrenergiczny (leki stosowane w leczeniu migreny takie jak dihydroergotamina, ergotamina, fenylefryna czy leki wywołujące poród, np. oksytocyna), leki blokujące receptory beta-adrenergiczne (leki stosowane w leczeniu nadciśnienia lub łagodnego rozrostu gruczołu krokowego), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne takie jak amitryptylina, amozapina, klomipramina, dezypramina i doksepina lub czteropierścieniowe jak maprotylina, wziewne leki znieczulające takie jak cyklopropan i halotan, leki przeciwnadciśnieniowe działające poprzez związek ze współczulnym układem nerwowym takie jak metyldopa, guanetydyna, leki powodujące utratę potasu (takie jak leki moczopędne np. furosemid i inne), leki mające wpływ na przewodzenie w sercu (glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne), hormony tarczycy, siarczan atropiny (stosowany m. in. w chorobach serca i układu pokarmowego), leki blokujące receptory adrenergiczne alfa i beta stosowane w chorobach serca i tętnic (takie jak labetalol, karwedylol).

Vicks AntiGrip Max ze względu na zawartość chlorfenaminy może wchodzić w interakcje z: leki działające na ośrodkowy układ nerwowy (stosowane w leczeniu depresji, bezsenności, lęku), inhibitory monoaminooksydazy (w tym furazolidon, pargylina i prokarbazyna), trójpierścieniowe lub czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne, np. maprolityna, leki ototoksyczne (które jako działania niepożądane mogą powodować uszkodzenie słuchu), leki uczulające na światło.

Działania niepożądane: Senność, nudności i osłabienie mięśniowe (które mogą ustąpić po 2-3 dniach leczenia), mimowolne ruchy mięśni twarzy, zaburzenia koordynacji, uczucie mrowienia i drętwienia lub zmian temperatury skóry, drżenia, suchość w jamie ustnej, jadłowstręt, zmiany czucia smaku i zapachu, dolegliwości żołądkowo-jelitowe mogące ulec zmniejszeniu przy stosowaniu leku łącznie z pokarmem (np. nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu), zatrzymanie moczu, trudności z oddawaniem moczu, suchość błony śluzowej nosa i gardła, wysychanie błon śluzowych, nasilona potliwość, niewyraźne i podwójne widzenie, pobudzenie nerwowe (objawiające się niepokojem, bezsennością, drżeniem, majaczeniem, kołataniem serca a także drgawkami) lub zmęczenie, ucisk w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, przyspieszenie akcji serca (na ogół przy przedawkowaniu), obniżenie lub podwyższenie ciśnienia tętniczego, cholestaza, zapalenie wątroby lub inne zaburzenia czynności wątroby (łącznie z bólami brzucha, ciemnym zabarwieniem moczu), ciężkie reakcje alergiczne (kaszel, trudności z połykaniem, świąd, opuchnięcie powiek lub okolicy oczu, twarzy lub języka, duszność, zmęczenie itp.), nadwrażliwość na światło, zmęczenie, niedociśnienie lub nadciśnienie, krzyżowa alergia na leki podobne do chlorfenaminy, zmiany w morfologii krwi, bóle gardła, obrzęki (opuchlizna), szumy uszne, ostre zapalenie błędnika (część ucha), impotencja, krwawienia międzymiesiączkowe, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, zawal mięśnia sercowego, arytmia komorowa, obrzęk płuc i krwawienie domózgowe, zaburzenia krwi takie jak: trombocytopenia , agranulocytoza , leukopenia, neutropenia, niedokrwistość hemolityczna, hipoglikemia, zaburzenia ze strony nerek, mętny mocz, alergiczne zapalenie skóry, wstrząs anafilaktyczny, żółtaczka. Paracetamol może spowodować uszkodzenie wątroby w przypadku przyjmowania dużych dawek lub przedłużonego leczenia. Niepokój, lękliwość, osłabienie, drażliwość, nudności, drżenia, bezsenność, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, ciężka bradykardia, skurcz naczyń krwionośnych, zwiększenie wysiłku mięśnia sercowego, chłodne dłonie i stopy, zaczerwienienie, trudności z oddychaniem, duszność, pogorszenie ukrwienia nerek, zmniejszenie ilości moczu i zatrzymanie moczu, bladość skóry, stroszenie włosów, hiperglikemia (zwiększone stężenie cukru we krwi), hipokaliemia (zbyt niskie stężenie potasu w surowicy), kwasica metaboliczna. Przy stosowaniu dużych dawek mogą pojawić się: bóle głowy, drgawki, stany psychotyczne z omamami, wymioty. Możliwe jest wywołanie lub zaostrzenie choroby serca, kołatanie serca. W przypadku przedłużonego stosowania może rozwinąć się niedobór objętości osocza, nadmierna potliwość.

Uwagi: Vicks AntiGrip Maxmoże powodować senność i uspokojenie wpływając tym samym na zdolność i szybkość reakcji, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn podczas stosowania tego leku.

Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Strzykawka 5 mililitrów 1 sztuka

Strzykawka 5 mililitrów 1 sztuka
0,25 zł

Strzykawka 10 mililitrów 1 sztuka

Strzykawka 10 mililitrów 1 sztuka
0,30 zł

Paracetamol Hasco syrop truskawkowy 120 mg/5ml 150 g

Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci.
13,60 zł

Cholinex 16 pastylek

Cholinex to produkt leczniczy do stosowania m.in. w stanach zapalnych błony śluzowej gardła, bólu i obrzęku gardła. Cholinex wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Salicylan choliny zmniejsza obrzęk, przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Zwiększa również wydzielanie śliny, co wspomaga działanie przeciwzapalne.
11,90 zł